Skip to main content

Wikingowie Walhalla - czy pojawia się Ragnar, Lagertha, Floki

Powiązania z serialem Wikingowie.

Walhalla to kolejna odsłona franczyzy „Wikingowie”. W jakim stopniu nowy serial jest powiązany z zakończonymi w 2020 roku, oryginalnymi Wikingami? Czy trzeba znać jeden serial, aby zrozumieć drugi? Czy powraca któraś ze znanych postaci? W tym miejscu wyjaśniamy wszystkie powiązania między serialami.

Serial Wikingowie: Walhalla można nazwać spin-offem lub niebezpośrednią kontynuacją. To zupełnie nowa historia z nowymi postaciami, dlatego można ją oglądać bez znajomości poprzedniego serialu.

Akcja dzieje się około 100 lat po zakończeniu Wikingów, kiedy Ragnar, Lagertha, Rollo oraz Bjørn już od dawna nie żyją. Imiona te da się jednak od czasu do czasu usłyszeć, zazwyczaj w ramach wspomnień o wielkich wodzach i wojownikach sprzed lat.

Wyjątek stanowi postać Wieszcza. Wciela się w niego ten sam aktor - John Kavanagh. Jego postać została zabita w 5. sezonie Wikingów, dlatego w Walhalli pojawia się jedynie jako wizja. Zsyłane przez niego przepowiednie mają całkiem znaczący wpływ na fabułę, zwłaszcza na wątek i motywacje Freydis.

Powracają również znane lokacje, z Kattegat na czele. W Wikingach była to niewielka rybacka osada, której przez 100 lat udało się znacząco rozrosnąć. Zmieniła się w wielkie miasto portowe, do którego przybywają handlarze z całego świata. Inną ważną lokacją jest Uppsala – święte miejsce wikingów, które przez lata niemal się nie zmieniło. Walhalla ukazuje jej upadek, a właściwie rzeź mieszkańców dokonaną przez chrześcijańskiego jarla Kårego.

Spis treści: Wikingowie Walhalla - przewodnik po serialu

Zobacz także