Skip to main content

Wiedźmin 3 - Zaginiony w akcji

Misja z tablicy ogłoszeń.

Zaginiony w akcji to jedno z zadań pobocznych w Wiedźmin 3. Misję możesz rozpocząć po przyjęciu go na tablicy ogłoszeń (1) w Białym Sadzie. Twoim celem będzie odszukanie Dune'a Vildenverta przebywającego w Spalonej Wsi na południowy wschód od Białego Sadu.

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Spotkasz tutaj Dune'a (2), który powie ci o swoim bracie Bastienie, który zaginął podczas bitwy. Mężczyzna poprosi cię o pomoc w odnalezieniu jego zwłok.

Jeśli się zgodziłeś, to udaj się na pole bitwy (3) znajdujące się na północ od Spalonej Wsi. Porozmawiaj z Dunem (jeśli go nie ma, to poczekaj chwilę, aż dotrzesz na miejsce), po czym udaj się na pobliskie pole bitwy. Skorzystaj z wiedźmińskich zdolności, aby zlokalizować tarcze z białymi kwiatami (ich kontury będą oznaczone na czerwono).

Tarcze, które szukaj korzystając z wiedźmińskiego zmysłu

W międzyczasie przygotuj się na odparcie ataku kilku ghuli. Kontynuuj szukanie tarcz. Po wejściu w interakcję z kilkoma z nich pies Huzar złapie trop. Zacznij biec za psiakiem. Ten doprowadzi cię do chaty, gdzie znajdziesz żywego Bastiena oraz nilfgaardczyka Rhosyna, który uratował mu życie. Musisz teraz zdecydować, czy zostawić Rhosyna na pastwę losu czy też przekonać Dune'a, aby w ramach podzięki uratował mu życie.

Bez względu na dokonany wybór otrzymasz 25 punktów doświadczenia. Warto dodać, że jeśli nie wypełnisz tej misji, to w późniejszej części gry będziesz mógł odnaleźć zwłoki Basteina i Rhosyna w tej samej chacie. Ranni żołnierze umrą z wyczerpania.

Zobacz także: Wiedźmin 3 - Zadania poboczne (spis alfabetyczny)

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Zobacz także