Skip to main content

Wiedźmin 3 - Więzy krwi

Hrodebert, kwatermistrz, pole bitwy - zadanie poboczne w Velen.

Więzy krwi to jedna z misji pobocznych w grze Wiedźmin 3, która czeka na ciebie w Velen. W ramach tego zadania musisz odnaleźć Hrodeberta, zaginionego syna kobiety z tutejszego obozu wojskowego.

Uwaga: sugerowany poziom doświadczenia - 5

Zadania tego możesz podjąć się po wykonaniu zlecenia Zaginiony patrol i rozmowie z nilfgaardką (1) przebywającą w skupisku przed wejściem do obozu wojskowego na południowym wschodzie.

Mapę można obejrzeć w całości i pobrać w tym miejscu.

Kobieta powie ci o zaginionym synu Hrodebercie, o którym nikt nie posiada żadnych informacji. Poprosi cię, abyś ustalił, co się z nim stało. Na początek skieruj swoje kroki do lokalnego kwatermistrza (2) przebywającego w namiocie przy wejściu do obozu.

Od niego dowiesz się, że oddział syna wpadł w zasadzkę i został zdziesiątkowany, ale kodeks Nilfgaardczyków zabrania cywilom mówić o porażkach, dlatego nie mógł nic powiedzieć matce. Doda również, że jego ciała nie odnaleziono, więc możemy go poszukać.

Udaj się na miejsce pola bitwy (3) na północny zachód od obozu. Po dotarciu na miejsce skorzystaj z wiedźmińskich zmysłów, aby zlokalizować ślady na ziemi. Kieruj się nimi w stronę bagna. Znajdziesz tu powieszonych żołnierzy.

Przypatrz się jednemu z nich. Okaże się rudy, tak samo jak Hrodebert. Rozejrzyj się jeszcze za listem leżącym na ziemi. Chłopak napisał go do matki, ale nie zdążył wysłać przed śmiercią. Wróć do kobiety ze złymi nowinami.

Możesz jej powiedzieć, że syn zginął w walce, jak bohater lub wyznać prawdę, że został dezerterem. W obydwu przypadkach otrzymasz po 50 koron zapłaty.

Zobacz także: Wiedźmin 3 - Zadania poboczne (spis alfabetyczny)

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Zobacz także