Skip to main content

Wiedźmin 3 - Jan Verdun, ratunek przed utopcami: konsekwencje

Ratować czy nie.

W grze Wiedźmin 3 w czasie podróży po Velen, jadąc drogą wzdłuż rzeki (1) pomiędzy Karczmą na Rozstajach a Jawornikiem, możemy trafić na będącego w niebezpieczeństwie mężczyznę - Jana Verdun.

Mapę w pełnym rozmiarze można zobaczyć pod tym linkiem

Nie jest to typowe zadanie, ponieważ nie pojawia się jako wpis w dzienniku. Konsekwencje podjętych wyborów przedstawiamy poniżej.


Na tej stronie:


Spotkanie Jana

Nieszczęśnik to były żołnierz Temerskiej armii, którego towarzysze związali i zostawili na pastwę utopców za dezercję. Geralt może pokonać okoliczne monstra i porozmawiać z Janem. Po wysłuchaniu historii decydujemy, czy uwalniamy mężczyznę, czy zostawiamy go na pastwę losu.

Gdy zostawimy Jana, ten zginie pożarty przez bestie. Jeśli natomiast go uwolnimy, zostaniemy nagrodzeni pięćdziesięcioma punktami doświadczenia.

Uwaga: Jeśli zignorujemy wołania Jana o pomoc i odjedziemy, zadanie zakończy się.


Ponowne spotkanie

W przypadku, gdy zdecydowaliśmy się uwolnić Jana, możemy spotkać go ponownie w pobliżu wsi Ursten (2). Okazuje się, że mężczyzna przyłączył się do bandy rozbójników, napadającej na podróżnych.

Mapę w pełnym rozmiarze można zobaczyć pod tym linkiem

Ponownie stajemy przed wyborem. Możemy przyjąć od Jana nagrodę(50 koron i 50 PD) lub zabić byłego żołnierza i resztę bandytów.

Jeśli wybraliśmy rozwiązanie siłowe, to nie otrzymamy żadnej dodatkowej nagrody.

Zobacz także: Wiedźmin 3 - Zadania poboczne (spis alfabetyczny)

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Zobacz także