Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Widz przebył tysiąc kilometrów, by podpalić samochód streamerki

Mogło być gorzej.

Streamerka Kylee „justfoxii” Carter może mówić o szczęściu, po tym jak jeden z „fanów” przebył rzekomo ponad 1 tysiąc kilometrów, by podpalić jej samochód. „Szczęściem” jest fakt, że nie spłonął dom, w którym znajdowała się matka kobiety.

Carter może pochwalić się ponad pół miliona śledzących użytkowników w serwisie Twitch, regularnie grając w Fortnite czy Counter-Strike: Global Offensive. Carter była akurat na wakacjach, gdy doszło do zdarzenia.

- Spałam, gdy około drugiej nad ranem obudził mnie telefon od mamy - wyjaśnia w filmie w serwisie YouTube. - Płakała i wiedziałam, że stało się coś naprawdę złego. Powiedziała: „Ktoś podpalił twój samochód. Tak mi przykro. Muszę iść, policja już tu jest”.

Ujęcia z kamery na ganku pokazują mężczyznę umieszczającego szereg przedmiotów na masce samochodu i podpalającego konstrukcję. Pojazd ugasiła wkrótce straż pożarna, lecz nadaje się już tylko do kasacji.

Lokalna telewizja Fox19 informuje, że mogło być dużo gorzej, ponieważ ogień zaczął już obejmować pobliski płot i zaczął zagrażać domu, w którym znajdowała się wyłącznie matka i zwierzęta streamerki.

Niejaki Farhan Jami - 28-latek pasujący do rysopisu - został zatrzymany jeszcze tej samej nocy, nadal w posiadaniu „elementów związanych ze sceną zbrodni” . Mężczyzna mieszka podobno z East Meadow w Nowym Jorku, co oznaczałoby, że do domu Carter w stanie Ohio miał ponad 1 tysiąc kilometrów.

- Gdy zaczęłam streamować w 2015 roku, po prostu nigdy nie myślałam, że przytrafi mi się coś takiego - wyjaśnia poszkodowana. - Mam nadzieję już wkrótce wrócić do streamowania i mam nadzieję, że zrozumiecie... Zawsze kochałam to zajęcie, ale trudno znaleźć motywację po tym wszystkim, co się wydarzyło.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze