Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wczesna wersja Baldur's Gate 3 zadebiutuje 30 września

Z polskimi napisami.

Deweloperzy z Larian Studios poinformowali, że Baldurs Gate 3 zadebiutuje w dziale Early Access na Steamie w dniu 30 września. Datę premiery ujawniono podczas wczorajszego pokazu gry.

W trakcie prezentacji przedstawiono nowe fragmenty rozgrywki, między innymi z początku przygody, zaraz po szczęśliwym wyswobodzeniu się naszej postaci po schwytaniu przez Łupieżców Umysłu.

Obserwujemy chociażby scenę interakcji z pożeraczem intelektu, wyglądającym jak zwykły mózg. Później możemy przyjrzeć się, jak grający przejmuję kontrolę nad wielkim pająkiem. Nie zabrakło prezentacji zaklęcia pozwalającego rozmawiać ze zmarłymi.

Zobacz: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Szef studia zaznaczył, że wiele pokazywanych już elementów gry znajdzie się we wczesnej wersji, a później dodane zostaną inne mechaniki i aspekty produkcji, których nie prezentowano jeszcze w trailerach.

Early Access (dostępny w wersji z polskimi napisami) ma zaoferować zawartość na około 20 godzin rozgrywki i maksymalnie 4 poziom postaci. Okres testowania potrwa prawdopodobnie tyle samo, co w przypadku Divinity: Original Sin 2 - czyli około roku.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze

Komentarze