Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wczesna wersja Baldur's Gate 3 ponownie opóźniona

Tym razem jednak nieznacznie.

Studio Larian ponownie przesunęło premierę wczesnej wersji Baldur's Gate 3. Tym razem jednak opóźnienie jest tylko tygodniowe - gra ukaże się 6 października, a nie 30 września.

W oświadczeniu na Twitterze twórcy wyjaśnili, że przyczyną podjętej decyzji są problemy ze stabilnością produkcji. Deweloperzy podkreślają, że o ile w obecnym kształcie tytułu dopuszczają obecność pomniejszych błędów, chcą ograniczyć ryzyko wyłączania się pozycji.

Kolejnym powodem są opóźnienia w pracach nad różnymi aspektami projektu - między innymi lokalizacją. Autorom zależy, by gra ukazała się we wszystkich obiecanych wcześniej wersjach językowych, czyli także w polskiej.

Zobacz: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Studio Larian nie wyklucza jednak następnych przesunięć. Dotrzymanie październikowego terminu zależy od wyników testów przeprowadzanych przez sztuczną inteligencję, która przechodzi produkcję „z niesamowitą prędkością”, sprawdzając różne elementy tytułu. Obecne rezultaty są ponoć „dobre, ale jeszcze nieidealne”.

Wczesna wersja Baldur's Gate 3 pojawi się na PC (Steam i GOG) oraz Google Stadia.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze