Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W PlayStation Plus sprawdzimy dwie najgłośniejsze gry tego roku

Sony postawiło na ciekawe połączenie.

Sony postanowiło zrobić graczom niespodziankę na koniec roku, dodając do katalogu PlayStation Plus 2-godzinny trial Baldur's Gate 3. Gracze, którzy poszukują innego rodzaju wrażeń, mogą sięgnąć po mniej udaną, choć równie głośną produkcję.

Jak się bowiem okazuje, „darmowej” wersji próbnej - choć o godzinę krótszej - doczekał się także Gollum od studia Daedalic Entertainment. Oba triale dostępne są w PS Plus Premium - a więc najdroższym wariancie subskrybcji - i pozwalają sprawdzić sam początek rozgrywki.

Fani Baldur's Gate 3 powinni nastawić się na zaliczenie kilku pierwszych lokacji i pogawędek z towarzyszami, ale raczej nic ponadto. Ograniczenie nie dotyczy oczywiście speedrunerów, którzy dadzą radę ukończyć całą produkcję w kilka minut. W ramach godziny z Gollumem nie dowiemy się zbyt wiele z fabuły, ale to raczej wystarczający zapas czasu, żeby doświadczyć w pełni przełomowości tego tytułu.

W ramach szybkiego przypomnienia szczegółów obu produkcji: Baldur's Gate 3 to ambitne RPG od Larian Studios - twórców m.in. dwóch części Divinity: Original Sin. W grze sterujemy grupką bohaterów, którzy poszukują lekarstwa na śmiertelne zagrożenie, a przy okazji próbują uratować świat. Tytuł zebrał bardzo wysokie oceny od graczy oraz krytyków, a niedawno wygrał też swoją pierwszą nagrodę w kategorii Gry Roku.

Lords of the Rings: Gollum pozwala wcielić się w tytułowego bohatera, ale akcja dzieje się przed wydarzeniami znanymi z filmowej trylogii. Tytuł zaliczył jedną z najgorszych premier tego roku przez niskiej jakości oprawę graficzną, masę błędów i fatalne sterowanie. Na koniec warto przypomnieć, że Sony podało już listę gier, które trafiły - albo trafią - do katalogu usługi w listopadzie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze