Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valve przygotowało się na bitwę ze scalperami o nowe Steam Decki OLED

Wprowadzono kilka ograniczeń przy zamówieniach.

Od dzisiaj w oficjalnym sklepie Valve będzie można zakupić nowe modele handhelda Steam Deck z ekranem OLED w limitowanej edycji kolorystycznej. Firma wprowadziła jednak kilka ograniczeń odnośnie opcji składania zamówień, aby zmniejszyć szanse na wykupienie nakładu przez boty i scalperów.

Cześć wszystkim. Steam Deck OLED w Edycji Limitowanej dostępny będzie do zakupu 16 listopada o godzinie 10:00 czasu pacyficznego w USA i Kanadzie. Podejmujemy kroki, aby zminimalizować liczbę botów i resellerów modelu, aby zapewnić jak największej liczbie rzeczywistych klientów możliwość zakupu urządzeń” - czytamy w wiadomości opublikowanej w mediach społecznościowych przez oficjalny profil urządzenia.

Godzina 10:00 czasu pacyficznego odpowiada 19:00 w Polsce. Jak możemy się dowiedzieć z dalszych postów, oprócz wspomnianego ograniczenia sprzedaży do klientów z USA i Kanady, konta chętnych na zakup użytkowników muszą posiadać „dobrą opinię” oraz dokonać co najmniej jednego zakupu na platformie Steam przed listopadem 2023 roku. Co więcej dozwolone jest zamówienie tylko jednego egzemplarza na konto.

Postrzegamy Edycję Limitowaną jako eksperyment, zarówno w formie nauczenia się wprowadzania tego typu produktów na rynek, jak i zmierzenia popytu konsumentów. Mamy nadzieję, że ludzie są podekscytowani urządzeniem i jeśli zobaczymy wysoki popyt, to być może w przyszłości wprowadzimy więcej opcji kolorystycznych” - dodał profil handhelda.

Przypomnijmy, że Steam Deck OLED w domyślę zastąpi w sprzedaży poprzedni model z ekranem LCD. Oprócz lepszej jakości wyświetlacza urządzenia posiada także pojemniejszy akumulator, nowszy moduł Wi-Fi obsługujący standard 6E oraz poprawiony system chłodzenia. Nie zmieniły się natomiast pozostałe parametry techniczne sprzętu, takie jak rozdzielczość ekranu, procesor czy pojemność pamięci RAM.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze