Skip to main content

Uniwersum Wiedźmina dostanie jutro nową grę od CD Projektu

Niespodzianka.

Niespodzianka: samodzielny dodatek do karcianki Gwint - Gwent: Rogue Mage - ukaże się już jutro, 7 lipca. Produkcja znana poprzednio jako Project Golden Nekker trafi na PC, iOS i Androida.

Tytuł zapowiedziano w styczniu. Całość wydaje się więc przypominać poprzedni pomysł tego typu, wydany jako Thronebreaker: The Witcher Tales. Gra reklamowana jest jako rozszerzenie do Gwinta, lecz dostępne i sprzedawane osobno, za skromne 10 dolarów (20 dol. w wersji premium).

Nadal otrzymujemy karciankę: zaczniemy od kilku kartoników, a zadaniem będzie zbudowanie czterech talii, koncentrujących się na różnych motywach przewodnich. Wraz z eksploracją mapy zdobędziemy kolejne karty, a także punkty doświadczenia. Skompletowanie kolekcji powinno zająć ponad 30 godzin, jest też zestaw osiągnięć do odblokowania.

Jak wynika z artykułu serwisu IGN, są również elementy roguelike: każde podejście do kampanii to inna ścieżka, kończąca się bossem - lub porażką. Może więc okazać się, że już po kilku minutach będziemy zaczynać od początku, jeśli szybko natrafimy na zbyt potężnego przeciwnika.

Mapa świata

Akcja toczy się setki lat przed narodzinami Geralta. Wcielimy się w maga o imieniu Alzur, który stara się „stworzyć” pierwszego wiedźmina, ale fabuła nie jest podobno najważniejsza. Mapy będą generowane proceduralnie i nie zabraknie wyborów moralnych od podjęcia, jak w „większych” grach CD Projektu.

Projekt zaczynał jako dodatek do Gwinta, ale szybko rozrósł się do rozmiarów tłumaczących samodzielną premierę. Taka formuła umożliwia też granie bez dostępu do sieci, choć nie zabraknie opcji online, takich jak cross-save i tablice najlepszych wyników.

Zobacz także