Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ukończenie dodatku do Ghost of Tsushima zajmie nawet 20 godzin? Sporo nieoficjalnych informacji

Wieści od testera produkcji.

  • Jeden z testerów ujawnił szereg informacji o DLC do Ghost of Tsushima
  • Przejście dodatku zajmie nawet 20 godzin
  • Pojawi się szereg nowego wyposażenia

Zapowiedziany jakiś czas temu dodatek do Ghost of Tsushima zaoferuje nawet 20 godzin rozgrywki - wynika z niepotwierdzonych wieści.

Tak twierdzi jeden z użytkowników forum Reddit, podający się za testera w studiu Sucker Punch. W opublikowanym wpisie przekonuje, że miał okazję sprawdzić rozszerzenie, które do przygód Jina Sakai wprowadzi wyspę Iki.

Według internauty, ukończenie dodatku zajęło mu od 15 do 20 godzin. Podkreśla, że w trakcie przygody skupiał się na głównym wątku fabularnym i wykonał kilka zadań pobocznych. Przedstawioną w DLC historię określa jako „dobrze przemyślaną”, interesującą i pod wieloma względami lepszą niż opowieść z podstawowej gry.

Na wyspie Iki pojawić ma się mnóstwo nowości

Zdaniem testera tytułowa wyspa Iki, na której osadzono akcję rozszerzenia, rozmiarem przypomina środkową część Cuszimy z bazowej produkcji. Eksplorując obszar gracze natkną się podobno na nowe rodzaje zwierząt, w tym lamparty, wiewiórki i małpy, a także wulkan.

Pojawi się dodatkowe wyposażenie. W planach na przykład pancerz średniej klasy, który pod względem wyglądu różni się od pozostałych tego typu sprzętów i zapewnia bonusy do walki w zwarciu i z pomocą łuku.

Internauta twierdzi też, że do gry trafi lekka zbroja z kapturem, budząca skojarzenie ze strojami wojowników ninja ze starszych filmów - ekwipunek gwarantuje premie do skradania i obrażeń od łuku oraz o 25 procent przyspiesza ataki mieczem lub wspomnianym łukiem.

Dodatek zaoferuje ponoć również kolejną postawę bojową, skupiającą się na wysokich kopnięciach, połączonych z ciosami wyprowadzanymi z pomocą ostrza. Poniżej inne nowości wymienione przez użytkownika:

  • pojawią się pochodnie, które będą częścią zadania rozgrywanego w jaskini
  • twórcy przygotowują „dziesiątki” nowych talizmanów o różnym efekcie - niektóre zamienią wygląd bohatera, przekształcając postać w lorda Shimurę, młodego Jina lub Ryozo
  • w planach trzy nowe zbroje dla konia, dodatkowe świątynie i melodie fletu do odkrycia
  • wprowadzono tęcze, choć nie jest jasne, jaką rolę odegrają
  • DLC wdroży kolejne rodzaje mongolskich przeciwników
  • nie zabraknie szeregu ulepszeń dla broni.

Wszystkie wieści są niepotwierdzone. Użytkownik forum Reddit zaznacza jednak, że jest doświadczonym testerem - w przeszłości sprawdzał UFC 4, a także pracował dla takich firm jak EA Sports i Naughty Dog.

Dodatek Wyspa Iki wejdzie w skład edycji reżyserskiej Ghost of Tsushima, która ukaże się 20 sierpnia. Posiadacze bazowej edycji na PS4 mogą wykupić ulepszenie do rozszerzonej wersji, ale cena zależy od wybranej przez użytkownika platformy docelowej.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze