Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ujawniono datę premiery bijatyki The King of Fighters 14 w wersji PC

Oraz wymagania sprzętowe.

SNK ujawniło dokładną datę premiery bijatyki The King of Fighters 14 w wersji PC. Gra ukaże się na komputerach osobistych 15 czerwca.

Osoby, które kupią produkcję przed debiutem, otrzymają natychmiastowy dostęp do trwających na platformie Steam zamkniętych testów tytułu.

Nie zabraknie umiejętności specjalnych

Twórcy przygotowali dwie edycje gry - podstawową oraz Deluxe. W usłudze firmy Valve ceny obu ustalono odpowiednio na 54,99 euro (około 231 zł) i 69,99 euro (ok. 294 zł), ale składając zamówienie przedpremierowe można dostać zniżkę w wysokości 20 procent.

Droższe wydanie zawiera kilka bonusów, w tym czterech dodatkowych wojowników (Rock Howard, Vanessa, Ryuji Yamazaki i Whi) oraz dziesięć kostiumów dla postaci. Do tego cyfrowe wersje artbooka i ścieżki dźwiękowej.

Jednocześnie na karcie produktu w usłudze Steam podano wymagania sprzętowe wersji PC. Nie są wygórowane - do uruchomienia gry wystarczy komputer wyposażony między innymi w procesor Intel Core i3-4160 oraz kartę graficzną GeForce GTX 480.

King of Fighters 14 - specyfikacja minimalna:

  • System operacyjny: Windows 7 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i3-4160 3,40 GHz
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 480, Intel HD Graphics 4440, ATI Radeon HD z serii 5000 lub lepsza (wymagane OpenGL 4.3)
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Dysk twardy: 16 GB

King of Fighters 14 - specyfikacja rekomendowana:

  • System operacyjny: Windows 7, 8, 8.1 lub 10 (w wersji 64-bitowej)
  • Procesor: Intel Core i5-4670 3,40 GHz
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 950 lub lepsza
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Dysk twardy: 16 GB

Gra debiutowała na całym świecie już w sierpniu ubiegłego roku, lecz dotychczas wyłącznie na PS4. Poprzednia część trafiła na PC z niemal dwuletnim opóźnieniem względem konsol.

The King of Fighters to zasłużona japońska seria od SNK, koncentrująca się na starciach trzyosobowych drużyn. Jak przystało na bijatykę, akcję obserwujemy z boku, choć najnowsza odsłona cyklu jest pierwszą, która oferuje rozgrywkę w pełnym 3D.

Razem z DLC, tytuł zawiera łącznie 54 postacie (w tym 19 nowych), z podziałem na zespoły. Są też pojedynki sieciowe dla sześciu graczy i kampania fabularna.

Na potrzeby nowej produkcji przeprojektowano system combosów. Twórcy przygotowali również trzy rodzaje super-ciosów, a także ułatwienia dla początkujących fanów.

Warto wspomnieć, że w tym roku wersja PS4 doczekała się darmowej aktualizacji odświeżającej oprawę wizualną. Niewykluczone, że nowości trafią także na PC.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze