Skip to main content

Ubisoft wylicza marzenia graczy, które spełnia Assassin's Creed Shadows. W odpowiedzi obrywa krytyką

Czym są tajemnicze znaki zapytania?

Wraz z udostępnieniem pierwszego filmowego trailera, ruszyła marketingowa machina Assassin's Creed Shadows. Ubisoft stara się zwiększyć zainteresowanie najnowszą odsłoną serii i przedstawia wręcz grę jako spełnienie marzeń fanów - mimo że wciąż czekamy na gameplay, który wiele z tych obietnic zweryfikuje.

„Odhaczyliśmy niektóre z waszych najbardziej pożądanych życzeń, ale jeszcze nie skończyliśmy. Nadchodzi więcej” - chwali się Ubisoft na X. Co jest na liście?

  • Feudalna Japonia
  • Shinobi i samuraj
  • Walka ukrytym ostrzem
  • Personalizowana kryjówka
  • „???”, czyli tajemnicze marzenie graczy, które twórcy zarezerwowali zapewne na pokaz Ubisoft Forward

Nie licząc feudalnej Japonii i postaci shinobi, trudno uznać pozostałe elementy listy za najbardziej pożądane życzenia. Co z systemem parkouru, który wróciłby do czasów Unity i Syndicate, tuż przed jego drastycznym uproszczeniem? No chyba że to właśnie te znaki zapytania na liście - musimy poczekać.

Odpowiedź na „listę marzeń” jest mocno krytyczna, a głównym tematem narzekań jest oczywiście Yasuke, czarnoskóry bohater Assassin's Creed Shadows, który (jak na razie) stanowi najbardziej kontrowersyjny element gry. „Brakuje prawdziwego samuraja” - głosi najpopularniejszy komentarz pod wpisem Ubisoftu.

W lawinie negatywnych komentarzy o Yasuke można też znaleźć kilka bardziej wartościowych wypowiedzi. Niektórzy sugerują, by dynamiczna pogoda wpływała na unikalne możliwości skrytobójstwa (choć na sugestie jest już zdecydowanie za późno), inni podnoszą temat wspomnianego parkouru, jeszcze inni chcieliby, żeby zadania główne nie były zablokowane za wymaganym poziomem postaci. To ostatnie to spory problem w ostatnich trzech odsłonach serii, bo nie dało się podążać tylko ścieżką fabularną - konieczny był grind, lub zwyczajnie podejmowanie się aktywności pobocznych.

Kolejnym przystankiem pociągu zmierzającego do premiery Assassin's Creed Shadows jest pokaz Ubisoft Forward. 10 czerwca dowiemy się, jak najnowsza odsłona serii wygląda w rzeczywistości, na gameplayu.

Zobacz także