Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft Plus już niedługo na konsolach Microsoftu? Poszlaka z Xbox Store

Tajemnicze „darmowe” gry.

W sklepie Xbox Store pojawiły się poszlaki sugerujące, że być może już niedługo subskrypcja Ubisoft Plus trafi także na konsole Microsoftu. Pierwotnie takie plany zapowiedziano niemal równo rok temu.

Jak zauważył użytkownik Twittera o pseudonimie MauroNL, niektóre produkcje Ubisoftu dostępne w sklepie Xbox Store oznaczono tagiem „Darmowa”, chociaż na ten moment są to jak najbardziej płatne produkcje. W ten sposób oznaczono między innymi Assassin’s Creed Valhalla, Watch Dogs Legion, Far Cry 6 czy The Division 2 - a więc tytuły dostępne za darmo dla abonentów usługi francuskiego wydawcy.

Komentujący post internauci zwracają uwagę, że już na 25 stycznia zapowiedziano konferencję Developer_Direct, na której zobaczymy nowe informacje i zapowiedzi o premierach Microsoftu i Bethesdy. Być może właśnie podczas tego wydarzenia Microsoft poda szczegóły dotyczące Ubisoft Plus.

Padają także komentarze, że być może podstawowy dostęp do subskrypcji zostanie z czasem włączony do abonamentu Game Pass - tak jak ma to miejsce w wypadku EA Play. Chociaż z pewnością byłoby to niezwykle korzystna oferta dla obecnych posiadaczy Game Pass oraz sposób na przyciągnięcie nowych użytkowników, to jednak nie ma na ten moment informacji, aby obie firmy szykowały się na taki krok.

Przypomnijmy, że w ramach usługi Ubisoft Plus użytkownik otrzymuje dostęp do ponad 100 tytułów francuskiego wydawcy, wraz z wybranymi (czasem wszystkimi) rozszerzeniami DLC oraz kolejnymi produkcjami dodawanymi do katalogu w dniu premiery.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze