Skip to main content

Tym razem Cyberpunk 2077. Silnik Unreal Engine 5 znów zachwyca

Alternatywna wersja gry.

Jeden z fanów przygotował wideo, które pokazuje, jak mógłby wyglądać Cyberpunk 2077, gdyby powstał na silniku Unreal Engine 5, a nie stworzonym przez Polaków rozwiązaniu REDEngine.

Autorem nagrania jest youtuber, a zarazem niezależny deweloper znany jako Enfant Terrible. Internauta wyjaśnia, że w materiale wykorzystał elementy graficzne zaprojektowane przez rozmaitych artystów i zespołów, w tym Sahera Tareka, Learte Studios i Artem Artifical.

To nie wszystko, ponieważ film powstał również z użyciem modeli obiektów sprzedawanych w oficjalnym sklepie Epic Games dla twórców, a także kreatora postaci MetaHumans oraz narzędzi VFX i Zbrush.

Efekt prac może zdumiewać. Cyberpunk 2077 w materiale przygotowanym przez Enfanta Terrible odróżnia się od oryginału na REDEgnine, przy czym zachowuje charakterystyczny styl wizualny znany z pierwowzoru.

Przypomnijmy, że Unreal Engine 5 niedługo stanie się głównym silnikiem używanym przez CD Projekt. Polskie studio zdecydowało się na wykorzystanie technologii Epic Games w pracach nad kolejną odsłoną Wiedźmina.

Zobacz także