Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy CoD Warzone i Modern Warfare znoszą niesłusznie przyznane bany

Twierdzą poszkodowani.

Activision i Infinity Ward zniosło bany, które firmy nałożyły niesłusznie na niewinnych użytkowników Call of Duty Warzone i Modern Warfare.

Część graczy relacjonuje, że kilka dni temu ich konta permanentnie zablokowano. Twierdzili, że zostali ukarani bezpodstawnie, ponieważ w trakcie zabawy nigdy nie stosowali cheatów, czyli narzędzi umożliwiających uzyskanie nieuczciwej przewagi.

Polityka Activision teoretycznie wyklucza możliwość odwoływania się od stałych banów. Poszkodowani użytkownicy w mediach społecznościowych - między innymi na łamach forum Reddit - donoszą jednak, że nieoczekiwanie odzyskali dostęp do swoich profili.

Ani wspomniany wydawca, ani deweloperzy ze studia Infinity Ward nie wystosowali oświadczenia w tej sprawie. Niewykluczone, że po analizie konkretnych przypadków okazało się, że graczy faktycznie ukarano niesłusznie.

Call of Duty Warzone to darmowa odsłona serii - z trybem battle royale

Call of Duty Warzone i Modern Warfare ciągle zmaga się z oszustami. Twórcy starają się regularnie blokować nieuczciwych użytkowników, a także ograniczyć ich napływ - wprowadzono na przykład dwuetapową weryfikację przez SMS.

Źródło: Kotaku, Reddit

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze