Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy CoD Modern Warfare 3 pokazują nowe-stare mapy. Activision celuje w nostalgię

Recykling pełną gębą.

Jeśli nazwy map takie jak Rust, Terminal, Underpass, Invasion czy Favela budzą w was pozytywne skojarzenia, to mamy dobre wieści. Acitivision przywraca wszystkie 16 map z oryginalnego Modern Warfare 2 w ramach Call of Duty Modern Warfare 3, a nowy trailer pokazuje, jak wyglądają w unowocześnionych wersjach.

Aby uchwycić oryginalny sposób poruszania się postaci i strzelania, pozostając jednocześnie wiernym nowoczesnym mechanikom, zespół Sledgehammer Games stara się dostarczyć najlepsze możliwe wersje tych map. Ich ostateczny cel: stworzenie satysfakcjonującego doświadczenia, które oferuje zarówno nostalgię, jak i nowoczesną mechanikę rozgrywki” - tłumaczy Activision.

Wspomniane powyżej dostosowanie do współczesnych rozwiązań wymagało od deweloperów wdrożenia modyfikacji w oryginalnych projektach map, ale z materiału wynika, że wiązało się to głównie z przesunięciem pewnych obiektów lub uczynienia niektórych miejsc przejrzystszymi, aby łatwiej było dostrzec wroga. Są też duże zmiany wizualne, np. Favela ma teraz znacznie więcej szczegółów i ozdobników, w tym graffiti na ścianach budynków.

Żołnierze w Call of Duty są teraz jednak znacznie bardziej ruchliwi i wysportowani niż 14 lat temu i znajdzie to odzwierciedlenie w niedostępnych do tej pory możliwościach. Przykład? Na mapie Highrise będzie można wdrapać się na elementy zawieszone na żurawiach budowlanych.

Wydane w 2009 roku Call of Duty Modern Warfare 2 jest uznawane za jedną z najlepszych odsłon serii, oferującą doskonałe mapy w trybie multiplayer. Activision dobrze wie zatem, co robi - MW3 może przyciągnąć weteranów serii, którzy będą chcieli powspominać, jak było dawniej. Z pewnością spora część z nich dość dobrze pamięta jeszcze rozkład map.

Nowe Modern Warfare 3 zadebiutuje 10 listopada na PC oraz obu generacjach PlayStation i Xbox. W październiku odbędą się jednak testy, również otwarte. Szczegóły i harmonogram jak zwykle są nieco chaotyczne, więc odsyłamy do wiadomości o becie Modern Warfare 3.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze