Skip to main content

Twórcy „Batgirl” nie mają dostępu do filmu. Warner Bros. zabrało reżyserom ich własne materiały

Nie wiedzieli, że dostaną blokadę.

Z początkiem sierpnia poinformowaliśmy was o anulowaniu filmu „Batgirl” pomimo ukończenia zdjęć. Teraz wyszło na jaw, że pochodzący z Belgii reżyserzy dowiedzieli się o tej decyzji w momencie, kiedy studio Warner Bros. zablokowało im dostęp do nagranego materiału.

Adil El Arbi i Bilall Fallah wypowiedzieli się na temat okoliczności tej sytuacji na youtube’owym kanale Skript. Wytłumaczyli, że chcieli zgrać wszystkie zdjęcia na smartfona, ale okazało się, że już nie mają czego zgrywać. - Wszedłem na serwer… wszystko zniknęło - opowiada Fallah.

Obaj przyznali, że byli w szoku. Jak Warner Bros. Discovery wyjaśniło swoją decyzję reżyserom? - Powiedzieli nam, że to strategiczna zmiana. Pojawiło się nowe kierownictwo i chcieli zaoszczędzić trochę pieniędzy - wspomina El Arbi. Studio zapewniło, że decyzja nie miała nic wspólnego z jakością filmu.

Mimo niesprzyjających okoliczności, twórcy „Batgirl”, której realizacja pochłonęła 90 milionów dolarów, mają nadzieję, że fani zobaczą kiedyś ukończoną i zmontowaną produkcję.

Zobacz także