Skip to main content

Twórcy Baldur’s Gate 3 nie wykluczają premiery także na Xboksach

Aktualizacja: Wersja Xbox już powstaje.

Aktualizacja: Po wywołaniu pewnego zamieszania na temat konsolowej wyłączności, studio Larian sprecyzowało, że Baldur’s Gate 3 na Xbox Series X/S już powstaje, ale nie zostało oficjalnie potwierdzone, ponieważ deweloperzy natknęli się na problemy natury technicznej.

Kłopoty dotyczą najwyraźniej działania kooperacji na podzielonym ekranie na Xbox Series S. „Nie mamy żadnej wyłączności na jedną z platform, która uniemożliwiałaby nam wydanie wersji Xbox w dowolnym terminie, jeśli tylko byłoby to możliwe z technicznego punktu widzenia” - napisano w specjalnym komunikacie.


Oryginalna wiadomość: Studio Larian apeluje do fanów o wyluzowanie, ponieważ nie wyklucza premiery Baldur’s Gate 3 także na konsolach Xbox. To pokłosie wczorajszego ogłoszenia daty premiery pełnej wersji, ale tylko na PC i PlayStation 5.

Gra opuści program Early Access i ukaże się na tych urządzeniach już 31 sierpnia. Wieści ujawniono podczas imprezy PlayStation State of Play, więc brak wzmianki o sprzęcie Microsoftu nie powinien być zapewne większym zaskoczeniem. Z całą pewnością nie zabrakło jednak pytań ze strony fanmów.

„W obecnej chwili Larian planuje wydać Baldur’s Gate 3 na PC, komputery Mac, GeForce Now oraz PS5” - wyjaśnił rzecznik firmy w oświadczeniu dla serwisu Push Square. „Ale żadna z tych platform nie ma wyłączności i ogłosimy dodatkowe wersje, jeśli i gdy będą gotowe”.

„Wyluzujcie. Nadal nie bawimy się w exclusive’y - dodał na Twitterze sam Swen Vincke, dyrektor generalny zasłużonego studia. Nie znalazł jednak zbyt wielkiego zrozumienia wśród komentujących. „Nawet jeśli to czasowa wyłączność, to nadal wyłączność” - zauważył jeden z graczy.

Wczorajszy zwiastun ujawnił także jednego z antagonistów, generała Ketherica Thorma (w tej roli sam J.K. Simmons). Potężny nekromanta prowadzi armię nieumarłych na Wrota Baldura. Kto będzie w stanie go powstrzymać? Strzelamy, że mowa o graczach. Głównych przeciwników będzie podobno jeszcze dwóch, do ujawnienia w przyszłości.

Potwierdzono także, że Baldur’s Gate 3 będzie posiadać system cross-save pomiędzy platformami PC, Mac i PS5, pełne wsparcie dla kontrolerów, a na konsolach także tryb kooperacji na podzielonym ekranie, co stanowi obecnie pewną rzadkość.

Zobacz także