Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur’s Gate 3 pojawi się na PS5. Potwierdzono też datę premiery

A także pokazano nowy zwiastun.

Podczas wczorajszego pokazu State of Play studio Larian zaprezentowało nowy zwiastun Baldur’s Gate 3. Mogliśmy dzięki niemu poznać szczegóły fabuły gry i zobaczyć fragmenty gameplayu, ale co najważniejsze potwierdzono datę premiery i oczywiście wydanie PS5.

Jednocześnie z przedstawieniem trailera, twórcy opublikowali obszerny post na blogu gry, gdzie wyjaśnili szczegóły pełnej wersji tytułu (do tej pory gra dostępna była jako early access, zawierający tylko pierwszy akt kampanii). Jak możemy się dowiedzieć, gra trafi do sprzedaży 31 sierpnia tego roku na PC, Mac i PS5 w trzech edycjach - standardowej, digital deluxe oraz kolekcjonerskiej.

Trailer skupia się na postaci Generała Ketherica Thorma, potężnego nekromanty prowadzącego armię nieumarłych na miasto Wrota Baldura. Przeciwnik wydaje się niezwyciężony, a zadaniem gracza będzie znaleźć źródło jego potęgi i wymyślić sposób na pokonanie go. Co ciekawe, nie będzie on jedynym antagonistą w grze - twórcy zapowiadają także dwóch kolejnych, którzy zostaną ujawnieni w późniejszym czasie.

Jeśli natomiast chodzi o wydania gry, to edycja Digital Deluxe zawiera kilka małych dodatków DLC, między innymi zestaw pieśni bardów i obrazów inspirowanych serią Divinity, czyli innym cyklem RPG od tego samego studia, „torbę poszukiwacza przygód” zawierającą dodatkowe przedmioty przydatne na początku rozgrywki oraz cyfrowy soundtrack, cyfrowy artbook i specjalne karty postaci do wydrukowania. Osoby, które zakupiły wczesny dostęp do gry w ramach podziękowań od twórców dostaną darmową aktualizację gry do wersji Deluxe

Pokazano też zawartość edycji kolekcjonerskiej, która wypełniona jest fizycznymi bonusami. Zestaw zawiera między innymi brelok, kostkę do gier RPG, płócienną mapę, zestaw naklejek, zestaw kart Magic The Gatherking, drukowany artbook i karty postaci oraz mierzącą 25 centymetrów figurkę z dioramą. Co ciekawe, Baldur’s Gate 3 będzie posiadać system cross-save pomiędzy platformami PC, Mac i PS5, pełne wsparcie dla kontrolerów oraz tryb kooperacji na podzielonym ekranie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze