Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca Elden Ring wśród 100 najbardziej wpływowych osób na świecie

Według magazynu Time.

Szef studia FromSoftware i reżyser Demon’s Souls, Dark Souls, Bloodborne czy Elden Ring - Hidetaka Miyazaki - znalazł się na liście 100. najbardziej wpływowych osób na świecie w prestiżowym zestawieniu przygotowywanym co roku przez magazyn Time.

To dopiero drugi przedstawiciel świata gier wideo, który trafił do rankingu, sporządzanego już od 2004 roku. Poprzednio - w 2007 roku - podobnym osiągnięciem mógł pochwalić się Shigeru Miyamoto z Nintendo.

Zestawienie obejmuje osobistości z wszelkich dziedzin życia, a „wpływowość” najwyraźniej nie musi być pozytywna, co zapewne tłumaczy obecność Elona Muska w tym roku. Jest Joe Biden, piłkarze Lionel Messi i Kylian Mbappe, aktorzy Michael B. Jordan i Pedro Pascal, czy Olena Zelenska, żona prezydenta Ukrainy. Jest też polski akcent - Iga Świątek.

Wracając do Miyazakiego, znaczenie jego dokonań opisuje kolega po fachu - w tym przypadku sam Neil Druckmann z Naughty Dog. „Gdy pierwszy raz zagrałem w jedną z jego gier, nie bawiłem się dobrze. W kółko ginąłem na pierwszym wrogu. Ale kiedy zwolniłem podejście, zwracając uwagę na szczegóły, nagle wszystko kliknęło” - napisał.

„Dlatego też Elden Ring jest świetnym ambasadorem gier wideo i unikalnych odczuć, jakie mogą wywołać, w przeciwieństwo do pasywnej telewizji. W tytułach Miyazakiego gracz czuje się spełniony i inteligentny, dzięki bezkompromisowemu podejściu jego i jego zespołu. Odmawia objaśniania mechaniki czy fabuły, pokładając zaufanie w graczach” - dodaje słynny deweloper.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze