Skip to main content

Twórca Counter-Strike: prace nad Half-Life 3 „trwają” - raport

A Left 4 Dead 3 wygląda „wspaniale”.

Minh „Gooseman” Le opuścił Valve po ukończeniu prac nad legendarną strzelanką Counter-Strike, lecz nadal zdaje się posiadać informacje z wewnątrz studia.

- Chyba mogę powiedzieć, że widziałem w Valve coś, co wygląda jak projekt w uniwersum Half-Life - przyznał deweloper w rozmowie z goRGNtv (dzięki, PCGamesN). - Nikogo nie zaskoczę, jeśli powiem, że prace trwają. Przyznam nawet, że widziałem grafiki koncepcyjne z Half-Life 3.

- Na czole mam teraz pewnie kropkę celownika laserowego - żartował Le. - Pewnie nie mogę o tym mówić, ale to już wiedza powszechna i dobrze wiadomo, że prace trwają. Więc jeśli powiem, że widziałem jakieś obrazki i grafiki koncepcyjne, to nie będzie to wielka wiadomość.

- Ktoś już pewnie puka do mych drzwi - dodał. - Mam nadzieję, że to się nie wyda. Brzmi to jak stara nowina. Myślę, że wszyscy zdają sobie sprawę, że gra powstaje.

Wkrótce później deweloper wypowiedział się także na temat Left 4 Dead 3.

- Widziałem to, wygląda wspaniale - ujawnił. - Bardzo podobało mi się Left 4 Dead, to jeden z tych tytułów, które zmieniły branżę. W tamtym czasie nie było wielu dobrych, kooperacyjnych gier.

Nieoficjalne doniesienia na temat Left 4 Dead 3 i silnika Source 2 pojawiają się już od jakiegoś czasu - ostatnio w styczniu tego roku, gdy w sieci opublikowano obrazki z wewnętrznej prezentacji Valve.

Grafika: Ivan Bakula

Zobacz także