Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Obrazki z silnika Source 2 prezentują nową wersję Left 4 Dead 2 - raport

Prosto z prezentacji Valve.

Obrazki z opracowywanego przez Valve silnika Source 2 pojawiły się w sieci, prezentując prototypowe Left 4 Dead 2 w odświeżonej wersji.

Zaufany użytkownik forum dyskusyjnego NeoGAF o pseudonimie „crazy buttocks on a train” opublikował zrzuty z prezentacji, w tym lokację Plantation, z nowymi cieniami, szczegółami i oświetleniem.

Jak wynika ze slajdów, Source 2 zagwarantuje „proste, automatyczne kompilowanie zawartości oraz „potężny interfejs graficzny dla twórców”. Całość „może być szybko uzupełniona o dodatkowe obiekty”, a pomocna jest także „przeglądarka, do szybkiego znajdywania, zarządzania i edycji”.

Szef Valve, Gabe Newell potwierdził w listopadzie 2012 roku, że Source 2 powstaje, a firma czeka na odpowiednią grę towarzyszącą debiutowi silnika.

Odniesienia do Left 4 Dead 3 oraz Source 2 znaleziono w sierpniu podczas wycieczki w biurach firmy, związanej z turniejem w Dota 2.

Oryginalna wersja silnika debiutowała okrągłe dziesięć lat temu za sprawą Counter-Strike: Source i Half-Life 2. Technologia nadal jest w użyciu i napędza między innymi Titanfall.

Plantation 2.0
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze