Skip to main content

Twitch ograniczy streamowanie hazardu

Chociaż to jedna z najpopularniejszych kategorii.

Twitch zapowiedział, że od 18 października wejdzie w życie aktualizacja regulaminu serwisu, która znacznie ograniczy możliwość streamowania hazardu w serwisie. To efekt m.in. niedawnego protestu streamerów.

Jak informuje serwis PC Gamer, właściciele portalu zdecydowali się na taki krok po akcji #TwitchStopGambling, w którą włączyli się niektórzy najbardziej popularni twórcy, tacy jak Pokimane, HasanAbi i Mizkif. Jednak czarę goryczy przelał najprawdopodobniej incydent z początku tygodnia, gdy twórca ItsSliker przyznał się, że z powodu uzależnienia od hazardu pożyczał pieniądze od widzów i wszystko przegrał.

Od 18 października zmieniamy nasz regulamin, aby ograniczyć streamowanie stron hazardowych zawierających jednorękiego bandytę, ruletki i grę w kości. Dotyczy to witryn, które nie są licencjonowane na terenie USA oraz innych państw, zapewniających odpowiednią ochronę klientów kasyn” - czytamy w opublikowanym oświadczeniu.

Serwis poinformował również, że nie będzie blokował treści z witryn skupionych na zakładach sportowych, fikcyjnych sportach oraz grze w pokera. Warto zauważyć, że Twitch najprawdopodobniej nie chce całkowicie zrezygnować ze streamowania hazardu, ponieważ jest to jedna z najpopularniejszych kategorii.

Zobacz także