Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twitch ograniczy streamowanie hazardu

Chociaż to jedna z najpopularniejszych kategorii.

Twitch zapowiedział, że od 18 października wejdzie w życie aktualizacja regulaminu serwisu, która znacznie ograniczy możliwość streamowania hazardu w serwisie. To efekt m.in. niedawnego protestu streamerów.

Jak informuje serwis PC Gamer, właściciele portalu zdecydowali się na taki krok po akcji #TwitchStopGambling, w którą włączyli się niektórzy najbardziej popularni twórcy, tacy jak Pokimane, HasanAbi i Mizkif. Jednak czarę goryczy przelał najprawdopodobniej incydent z początku tygodnia, gdy twórca ItsSliker przyznał się, że z powodu uzależnienia od hazardu pożyczał pieniądze od widzów i wszystko przegrał.

Od 18 października zmieniamy nasz regulamin, aby ograniczyć streamowanie stron hazardowych zawierających jednorękiego bandytę, ruletki i grę w kości. Dotyczy to witryn, które nie są licencjonowane na terenie USA oraz innych państw, zapewniających odpowiednią ochronę klientów kasyn” - czytamy w opublikowanym oświadczeniu.

Serwis poinformował również, że nie będzie blokował treści z witryn skupionych na zakładach sportowych, fikcyjnych sportach oraz grze w pokera. Warto zauważyć, że Twitch najprawdopodobniej nie chce całkowicie zrezygnować ze streamowania hazardu, ponieważ jest to jedna z najpopularniejszych kategorii.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze