Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trailer gry Persona 5 prezentuje założenia rozgrywki

Cienie, skarby i nie tylko.

Persona 5 debiutuje już 4 kwietnia, więc twórcy przygotowali nowy materiał wideo, w którym prezentują podstawowe elementy rozgrywki. Przy okazji otrzymujemy tez próbkę angielskich głosów postaci.

Główny bohater wraz z towarzyszami formuje grupę zwaną Phantom Thieves. Za dnia uczęszczają do szkoły, by w nocy za pomocą smartfonów przenosić się do innego świata, gdzie walczą z Cieniami z pomocą przyzywanych do pomocy avatarów (Person).

Spodnie w kratę zawsze w modzie. Chyba.

Ten alternatywny wymiar znany jest jako Metaverse, czyli „zbiorowa nieświadomość” całej ludzkości. Zgodnie z założeniami serii, najbardziej spaczone pragnienia określonych ludzi manifestują się tu jako Pałace, które Phantom Thieves eksplorują w celu kradzieży skarbu i zniszczenia zła.

Aby dostać się do takiego Pałacu, bohaterowie muszą najpierw wybrać cel, przeprowadzić śledztwo w prawdziwym świecie, po czym włączyć aplikację Metaverse Navigator na telefonie. Już w środku walczą z Cienami, pokonują kolejne piętra i rozwiązują zagadki.

Na końcu czeka starcie z władcą Pałacu, czyli manifestacją spaczonych pragnień. Po zwycięstwie postacie mogą w końcu ukraść Skarb, co kończy zadanie. Serce delikwenta zostaje odmienione i w końcu zdaje on sobie sprawę ze zła, jakie wytworzył.

Każdy Pałac ma inny wygląd i styl, a Persona 5 zapewnia kilka nowości podczas eksploracji, stawiając nie tylko na walkę z kolejnymi Cieniami, ale także na większą liczbę zagadek czy skradania.

Zaskakiwanie przeciwników ciosem w plecy (rozpoczynającym walkę, zgodnie z założeniami gatunku jRPG) będzie kluczowe - jeśli zostaniemy wykryci zbyt wiele razy, będziemy musieli opuścić Metaverse i wrócić następnego dnia.

Kolejna innowacja w najnowszej odsłonie serii to możliwość „negocjowania” z Cieniami. Te mogą zostawić pieniądze i przedmioty, a nawet zrezygnować z potyczki. Jest też szansa na przyłączenie takiego delikwenta do drużyny, jako kolejnej Persony do wyboru.

Persona 5 debiutuje 4 kwietnia na PlayStation 3 i PS4.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze