Skip to main content

Trackmania ma 20 lat. Ubisoft świętuje nową aktualizacją

Dodatek nawiązuje do przeszłości.

Seria Trackmania ma dwadzieścia lat. Ubisoft - obecny właściciel - postanowił uczcić okazję, przygotowując szereg dodatków oraz wydarzeń specjalnych.

Zręcznościowy cykl gier wyścigowych debiutował w 2003 roku za sprawą studia Nadeo, które sześć lat później przejęła właśnie ta większa francuska korporacja. Założenia zawsze są takie same: prowadzimy szybkie samochody na szalonych trasach wyścigowych, starając się wykręcić jak najlepsze czasy przejazdu. Kluczowa jest globalna społeczność i edytor tras.

Obchody rozpoczęto wczoraj, publikując pierwszy z trzech odcinków DLC. Te nawiązują do „oryginalnej trylogii” środowisk z debiutanckiej produkcji: śnieżnego, pustynnego i rajdowego. Teraz otrzymaliśmy właśnie mroźne elementy: kampanię na 15 torach, a także specjalny model samochodu. Do tego nowy rodzaj nawierzchni (drewno) oraz setka nowych bloków do wykorzystania w edytorze.

Mroźne rozszerzenie to także wyróżniona trasa i puchar, zmieniane codziennie. Na 30 listopada zaplanowano za to transmisję na żywo, na której pojawi się nie tylko producent Augustin De Vita, ale także dziesięciu streamerów, tworzących własną kampanię na specjalny turniej, który odbędzie się 18 grudnia.

Zbliżają się także finały Mistrzostw Świata w Trackmanię. Faza grupowa startuje 24 listopada, a Polskę reprezentują Hubert „mime” Dziedzic oraz Łukasz „forever” Kumor z brytyjskiej organizacji Into The Breach.

Dwa pozostałe dodatki ukażą się już w przyszłym roku. Środowisko rajdowe zadebiutuje w kwietniu, a pustynne - w lipcu.

Obecna odsłona serii - pod prostą nazwą Trackmania - dostępna jest za darmo na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S.

Zobacz także