Skip to main content

To przypomina Elden Ring. Nowe screenshoty z The Lords of the Fallen

Ponury klimat i odrażające potwory.

Hiszpańskie studio Hexworks, należące do polskiego CI Games, opublikowało nowe zrzuty ekranu z nadchodzącego The Lords of the Fallen. Możemy na nich zobaczyć bardzo mroczny świat fantasy, pełen odrażających potworów. Jednocześnie deweloperzy przedstawili, do czego dążą podczas produkcji oraz skąd czerpią inspiracje.

Jak pisze portal Gamesradar, cytując fragmenty wywiadu z twórcami w magazynie Edge, prace nad grą już trwały, gdy FromSoftware zaprezentowało po raz pierwszy Elden Ring. Dyrektor kreatywny produkcji Cezar Virtosu początkowo obawiał się, że oba tytuły będą zbyt podobne do siebie. Ostatecznie jednak uznał to za znak, że obrali dobry kierunek artystyczny - w końcu sami prekursorzy gatunku soulslike celują w podobne tony.

The Lords of the Fallen jest „jednocześnie kontynuacją i rebootem” oryginału z 2014 roku. Zespół z Barcelony wiąże z tytułem spore nadzieje chcąc, aby gra stała się „punktem odniesienia”, dla przyszłych gier action-RPG. Nie ukrywają również wyraźnych inspiracji dziełami FromSoftware. „Nasz zamysł polega na tym, by gra była »Dark Souls 4,5«” - dodaje Virtosu.

Tytuł zaoferuje półotwarty świat bez ekranów ładowania, z dużym naciskiem na poruszanie się w pionie. Atrakcją produkcji będzie także Królestwo Umbral. Mroczny, równoległy wymiar to miejsce, do którego trafiają gracze po śmierci. Jeśli znajdą specjalny totem, to odrodzą się w „zwykłym” świecie bez negatywnych konsekwencji. Jednocześnie ponura kraina pełna jest unikalnych niebezpieczeństw, ale też wartościowych skarbów. Działania podjęte w Umbral wpływają na normalny świat i odwrotnie.

The Lords of the Fallen zadebiutuje jeszcze w tym roku, chociaż na ten moment nie podano konkretnej daty premiery. „Po epoce okrutnej tyranii demoniczny bóg Adyr w końcu został pokonany. Lecz bogowie nie giną na zawsze. Minęły wieki. Adyr ma wkrótce odrodzić się na nowo. Jako jeden z potężnych mrocznych krzyżowców, ruszaj do krain żywych i umarłych” - czytamy w opisie gry na Steamie.

Zobacz także