Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Titan Quest dostanie sequel z otwartym światem w stylu Diablo 4

17 lat po premierze oryginału.

Firma THQ Nordic ujawniła, że pracuje nad Titan Quest 2, kontynuacją udanej gry action-RPG z 2006 roku. Produkcja zaoferuje otwarty świat i rozgrywkę w stylu Diablo 4, lecz - ponownie - z naciskiem na mitologię.

Oryginał od Iron Lore Entertainment miał wielu oddanych fanów, z licznymi bestiami do pokonania w antycznej Grecji, Egipcie i Chinach. Za nowy projekt odpowiada już studio Grimlore Games, twórcy Spellforce 3. Fabuła opowie o poszukiwaniach Nemesis, którą musimy powstrzymać przed modyfikowaniem Nici Losu.

Deweloperzy stawiają na silnik Unreal Engine 5, a trailer zapewnia, że mamy do czynienia z „ręcznie przygotowanym” otwartym światem, gwarantującym między innymi pełny cykl dnia i nocy. Do tego oczywiście mnóstwo mitologicznych potworów oraz - także pożyczona z oryginału - mechanika łączenia umiejętności w ramach ośmiu drzewek talentów.

- Jako aRPG, gra zaoferuje też znaczące łupy. Chcemy powrócić do satysfakcjonującej pętli zdobywania sprzętu, w której nie chodzi tylko o porównywanie statystyk - zapewniał rzecznik THQ Nordic w krótkiej prezentacji ujawnieniem gry. - Chcemy zaoferować wymagającą walkę, w której praktyczne wybory mogą dać przewagę.

THQ Nordic przejęło licencję na Titan Quest po upadku oryginalnego THQ. W późniejszych latach wydano między innymi odświeżone wydanie z podtytułem Anniversary Edition, a później także szereg rozszerzeń: Ragnarök, Atlantis oraz Eternal Embers.

Gra ma stałą pulę odbiorców, na godnym uznania poziomie około 1 tysiąca graczy jednocześnie w szczytowym momencie dnia. Widać już wzrosty na wieść o sequelu - w ostatnich 24 godzinach notowano 2,5 tys. graczy jednocześnie. Titan Quest 2 nie ma jeszcze daty premiery, trafi na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze