Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Last of Us multiplayer może trafić także na PS4

Frakcje mogą zahaczyć o poprzednią generację.

Sieciowe The Last of Us: Frakcje nadal powstaje i niewykluczone, że wkrótce dowiemy się więcej na temat produkcji. Opublikowane niedawno ogłoszenie o prace sugeruje, że gra trafi też na poprzednią generację konsol.

W zakładce Kariera na oficjalnej stronie studia Naughty Dog opublikowano ogłoszenie, w którym mowa o planach poszerzenia działu badania jakości. Poszukiwani są testerzy, którzy mają doświadczenie i wiedze niezbędne do pracy z tytułami na PC i PS5, jednak wspomniano też o PlayStation 4, co może być dobrym sygnałem dla fanów The Last of Us, którzy jeszcze nie przesiedli się na nową generację.

W sekcji ogłoszenia zatytułowanej „Wymagania i umiejętności” czytamy, że potrzebni są ludzie o „praktycznej znajomości systemów PS4 i PS5”, co jasno daje do zrozumienia, że twórcy przy swoim najbliższym projekcie nie zamierzają porzucić konsol poprzedniej generacji. Wiele wskazuje też na to, że najbliższą premierą Naughty Dog będzie sieciowa odsłona serii The Last of Us.

14 czerwca minie równe 10 lat od premiery The Last of Us na PS3. Neil Druckmann zapowiedział, że w związku z rocznicą studio szykuje parę niespodzianek i zamierza w ciągu kilku najbliższych miesięcy przedstawić więcej informacji o kolejnych projektach. Możliwe zatem, że niedługo poznamy więcej szczegółów The Last of Us: Frakcje, a być może i otrzymamy oficjalne potwierdzenie, że gra pojawi się także na PS4.

O multiplayerowej odsłonie serii wiemy już od dawna, jednak nadal nie poznaliśmy zbyt wielu konkretów. Twórcy zapewniają, że należy spodziewać się produkcji dużego kalibru, która rozmachem ma dorównywać innym produkcjom studia. Naughty Dog pracuje równocześnie nad innym, niezapowiedzianym jeszcze projektem, który „bardzo ekscytuje” deweloperów, ale na razie pozostaje tajemnicą.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze