Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Take-two blokuje reklamę Goat Simulator 3. Użyto w niej wycieku z GTA 6

Wydawca nie był zadowolony.

Wydawca Take-two zablokował reklamę Goat Simulator 3. Twórcy gry o przygodach szalonej kozy użyli w filmie materiałów będących częścią wycieku GTA 6 z września tego roku.

Jak informuje serwis Gamesradar, niedostępne już wideo skupiało się na postaci niezależnej, znanej jako Shawn. Deweloperzy umieścili bohatera w różnych sytuacjach, a jedno z ujęć przedstawiało Shawna wklejonego na materiał z powstającej odsłony Grand Theft Auto.

Chociaż gracze docenili pomysłowość niezależnego studia Coffee Strain, to firma Take-two najwidoczniej była innego zdania. Niedługo po publikacji materiał został zablokowany na Twitterze z powodu naruszenia praw autorskich. Blokada tym bardziej zwróciła uwagę graczy, którzy zaczęli tworzyć memy nawiązujące do całej sytuacji.

Przypomnijmy, że za wrześniowy wyciek materiałów z GTA 6 odpowiada 17-letni haker z Wielkiej Brytanii, który już wcześniej dokonywał podobnych włamań na serwery firm - wśród poszkodowanych przez Brytyjczyka miały znaleźć się Uber, Microsoft, Samsung, Nvidia oraz operator telefonii komórkowej Vodaphone.

- Nie ma dowodów na to, że wykradziono jakieś dane, co jest dobrą wiadomością, a wyciek z pewnością nie wpłynie w żaden sposób na prace. Na pewno jest jednak wielkim rozczarowaniem i sprawia, że jesteśmy bardziej czujni w sferze cyberbezpieczeństwa - zapewnił wówczas Strauss Zelnick z Take-Two podczas konferencji dla inwestorów.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze