Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Brytyjska policja potwierdza: aresztowany 17-latek ma związek z wyciekiem GTA 6

Odpowiada przed sądem dla nieletnich.

Brytyjska policja potwierdziła, że zatrzymany w czwartek w Oxfordshire 17-latek rzeczywiście ma związek z włamaniem do Rockstar i głośnym wyciekiem materiałów z wczesnej wersji GTA 6.

W ubiegłą sobotę haker usłyszał dwa zarzuty naruszenia warunków kaucji oraz dwukrotnego złamania brytyjskiego prawa dotyczącego niewłaściwego korzystania z komputera. Odpowiada przed sądem dla nieletnich w Highbury Corner w Londynie.

„Źródło organów ścigania przekazało, że co najmniej dwie inne osoby są uważane za zaangażowane w atak na Rockstar i Uber. Spodziewane są dodatkowe aresztowania - czytamy na portalu The Desk.

Zatrzymania A.K. - takie inicjały nosi sprawca - dokonano po śledztwie przeprowadzonym przez funkcjonariuszy federalnych organów ścigania ze Stanów Zjednoczonych, którzy współpracowali z kolegami z Wielkiej Brytanii.

Śledczy skupili się na znalezieniu podobieństw pomiędzy włamaniem do Rockstar a wcześniejszymi atakami na inne firmy technologiczne, jakie miały miejsce w tym roku. Wśród poszkodowanych wymieniane są: Uber, Microsoft, Ubisoft, Samsung, Octa, Nvidia i Vodaphone.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze