Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Take-Two blokuje OpenIV, popularne narzędzie do modów w GTA

Twórca chce uniknąć konfliktu.

Twórcy OpenIV, popularnego narzędzia do tworzenia i uruchamiania modyfikacji w serii GTA, postanowili zrezygnować z dalszego rozwijania projektu. Przyczyną takiej decyzji jest wezwanie do zaprzestania działalności, wystosowane przez prawników Take-Two Interactive.

Główny deweloper - GooD-NTS - informuje na oficjalnej stronie, że choć otrzymany list jest niepoprawny „z technicznego i gramatycznego punktu widzenia”, to zamierza zastosować się do „prośby”, by uniknąć ewentualnego, długiego i kosztownego procesu.

Żegnaj, OpenIV

„Tak, moglibyśmy iść do sądu i raz jeszcze udowodnić, że modyfikacje to fair use, a nasze poczynania są legalne. Tak, moglibyśmy. Ale zdecydowaliśmy się tego nie robić” - napisał Rosjanin.

„Sprawa sądowa to co najmniej kilka miesięcy naszego czasu i wielki wysiłek, a w najlepszym przypadku zyskujemy absolutnie nic. Marnowanie czasu na powrót do sytuacji wyjściowej jest mało produktywny, a żadne pieniądze na świetnie nie zwrócą zmarnowanego czasu” - dodał.

„Zdecydowaliśmy się przystać na żądania i przestać dystrybuować OpenIV.”

W 2015 roku studio Rockstar - twórcy GTA - zapewniało, że tworzenie modyfikacji jest całkowicie legalne, o ile nie ingeruje w żaden sposób w tryby sieciowe.

GooD-NTS zapewnia, że „zostawienie Online w spokoju” jest jednym z czterech filarów jego projektu, ale - jak widać - prawnicy Take-Two Interactive mieli inne zdanie.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze