Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ta konsola miała tylko trzy gry. Dziś jest kolekcjonerskim rarytasem

Znak czasów.

Zapowiedziana niedawno książka Konsole do gier 2.0, czyli Ilustrowana Historia od Atari do PlayStation, skyrwa wiele ciekawostek i zdjęć całkowicie nieznanych w Polsce konsol. Jedną z nich jest Super Micro.

Ta niewielka przenośna konsolka ukazała się w 1984 roku w dwóch kolorach - czarnym i białym. Niestety, w wyniku mającego miejsce rok wcześniej krachu, nie zwojowała rynku. Sprzedano zaledwie kilka tysięcy urządzeń, a łącznie wydano na nią zaledwie trzy gry.

Co ciekawe, większość egzemplarzy nie działała w momencie debiutu. Nie przeszkadza to wcale kolekcjonerom, bowiem dzisiaj Super Micro jest rarytasem, który każdy miłośnik retro i sprzętów z tamtych czasów pragnie mieć w swojej kolekcji. Niestety, nie jest łatwe namierzyć i zakupić sprzęt.

Więcej podobnych ciekawostek znajdziesz w albumie Konsole do gier 2.0, który już po wakacjach ukaże się w polskiej wersji językowej. Autorem ksiązki jest Evan Amos - jeden z najsłynniejszych fotografów branży gier wideo. Amos wykonał setki profesjonalnych zdjęć praktycznie wszystkich urządzeń do grania.

Możesz zapisać się na listę oczekujących, dzięki czemu otrzymasz informację o starcie sprzedaży albumu, specjalną ofertę oraz możesz pobrać za darmo nigdy wcześniej niepublikowany ebook: „Wszystkie skarby ATARI” autorstwa Bartka Kluski. Zachęcamy do lektury ebooka!

Więcej informacji na: www.ksiazkakonsole.pl

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze