Skip to main content

Starfield w drugiej połowie roku - jest oficjalna data premiery

Znamy też termin pokazu.

Bethesda potwierdziła, że Starfield ukaże się 6 września obecnego roku na PC i Xbox Series X/S. Tym samym produkcja nie zdąży na pierwszą połowę roku, co obiecywano jeszcze w styczniu.

Co więcej, w specjalnym materiale wideo podano także datę oczekiwanego pokazu rozgrywki. Impreza o nazwie „Starfield Direct” odbędzie się 11 czerwca, pozwalając zajrzeć za kulisy prac. Kilka krótkich ujęć z produkcji oferuje już poniższy trailer, kończący się przemową Todda Howarda.

- Wlaliśmy sporo serca w ten projekt i nawet ja jestem zaskoczony, ile wlać się udało. To wielki tytuł i cały czas w niego gramy - przyznaje Howard w materiale wideo. - W czerwcu zaprosimy was do studia i zaoferujemy głębszy rzut oka na grę, w ramach Starfield Direct.

- Jest jeszcze tyle rzeczy, które musimy wam pokazać. Gra ma wiele cech charakterystycznych, z których jesteśmy znani, ale to także bardzo unikatowe doświadczenie - zapewnia. - Dziękuję za podekscytowanie, wsparcie i komentarze. Wiemy, że czekaliście bardzo długo, by zagrać w coś nowego w naszym wykonaniu i możecie uwierzyć, że mamy podobne odczucia.

W styczniu informowaliśmy nieoficjalnie, że Bethesda naciskała podobno na premierę jesienią, by dopracować produkcję. Microsoft wolał natomiast debiut właśnie w pierwszej połowie roku. Najwidoczniej postawiono na pewien kompromis - 6 września to jeszcze lato.

Starfield ujawniono oficjalnie na targach E3 w 2018 roku, gdzie pokazano pierwszy teaser. Na ujęcia z rozgrywki trzeba było poczekać aż do 2021 roku, gdzie podano także datę premiery - 11 listopada 2022 r. Już w maju Bethesda podała jednak, że potrzebuje więcej czasu, celując w pierwszą połowę obecnego roku. Pozostaje mieć nadzieję, że uda się zrealizować wrześniowy plan.

Zobacz także