Skip to main content

Starfield ma przenieść zadania poboczne na jeszcze wyższy poziom

Bethesda jest pewna siebie.

Nie jest wiedzą tajemną fakt, że gry Bethesdy wyróżniają się raczej szerokim wachlarzem interesujących zadań pobocznych, a niekoniecznie głównym wątkiem fabuły. Nie inaczej będzie w przypadku Starfielda, o czym przekonuje graczy producentka Jamie Mallory.

Ostatnio zgłębiałam ciągi zadań różnych frakcji i byłam mile zaskoczona niesamowitą różnorodnością fabularną. To jak odblokowanie skarbnicy wciągających narracji, o których istnieniu wiele osób może nawet nie zdawać sobie sprawy” - opowiadała deweloperka w wywiadzie. „Gdy jedni w pośpiechu przechodzą główny wątek fabularny złotą ścieżką, na nieustraszonych odkrywców, którzy schodzą z utartego szlaku i zgłębiają zadania frakcji, czeka prawdziwa uczta”.

Wygląda więc na to, Starfield zaoferuje sprawdzone rozwiązania z poprzednich produkcji Bethesdy. Wykonywanie zadań dla przedstawicieli poszczególnych frakcji zaowocuje nie tylko materialnymi nagrodami, ale także kolejnymi szczegółami o postaciach, lokacjach i działaniu świata. Prawdopodobnie będziemy też mogli wpływać na losy danej grupy, tak jak to było choćby w Skyrimie.

Ilość zawartości upakowanej w fabułach tych frakcji jest naprawdę nadzwyczajna. To jak wyruszenie na wielką przygodę w trakcie przygody, podczas której każdy dokonany wybór i każda interakcja kształtuje przebieg opowieści” - kontynuuje Mallory. Takie przedstawienie sprawy rozbudza nadzieje, że w grze nie uświadczymy zbyt wielu misji kurierskich, polegających na bezmyślnej podróży między lokacjami.

Nie jest jednak zbyt prawdopodobne, że grze uda się całkowicie uniknąć powtarzalnych i mało ambitnych zadań. Ogromny świat, składający się z ponad tysiąca planet, trzeba będzie czymś zapełnić, a nic nie wykona tego zadania równie dobrze, jak generowane losowo, proste zlecenia.

Tak więc, gracze, zachęcam was do oderwania się od głównego wątku fabularnego i odkrycia fascynującego świata zadań frakcji. Zaufajcie mi - nagrody są warte dodatkowego czasu i wysiłku” - podsumowuje producentka. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak trzymać Bethesdę za słowo i wyczekiwać premiery, która odbędzie się 6 września na PC oraz Xbox Series X/S.

Zobacz także