Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Starfield i The Elder Scrolls 6 jednak trafią na PlayStation? Wiceprezes Bethesdy szczerze: "nie wiem"

"Nie znam teraz odpowiedzi".

Wiceprezes Bethesdy ds. marketingu - Pete Hines - wypowiedział się na temat wydania The Elder Scrolls 6 i innych przyszłych gier firmy na PlayStation po tym, jak wydawcę kupił Microsoft. Menedżer przyznał, że nie wie, czy tytuły pojawią się na platformach Sony.

- Nie mam pojęcia, jak to wyrazić, kiedy ja... nie wiem. Nie znam odpowiedzi. Ona nie istnieje. To nie jest tak, że ja wiem, ale nie chcę powiedzieć. Nie wiem - wyjaśnił na streamie zorganizowanym podczas Gamescomu, cytowany przez GameSpot.

Hines przypomniał, że niektóre produkcje Microsoftu ukazują się na konkurencyjnych platformach - przykładem jest Minecraft, w którego na innych urządzeniach gra „masa” ludzi. Menedżer dodał, że z pewnością na konsolach Sony pojawią się jeszcze gry Bethesdy, ale nie wszystkie.

- Starfield zapowiedziano jako exclusive Xboksów. Nie wiem, czy posunąłbym się tak daleko, by stwierdzić, że nie zagracie w to na PlayStation. Ponownie jednak, teraz nie znam odpowiedzi na to pytanie - podkreślił.

W streamie uczestniczył też Aaron Greenberg, który w Microsofcie zajmuje się marketingiem platform Xbox. Przedstawiciel koncernu zaznaczył, że chce ostrożnie dobierać słowa, ponieważ wie, że jego wypowiedzi mogą zostać wyolbrzymione przez internautów.

Menedżer zwrócił jednak uwagę, że nie trzeba kupować konsol amerykańskiej korporacji, by sprawdzić tytuły Bethesdy - produkcje ukazują się bowiem także na PC i są udostępniane w chmurze, której można używać na komputerach i urządzeniach mobilnych.

Co ciekawe, słowa Hinesa niektórzy fani zinterpretowali jako sugestię, że Starfield może w przyszłości pojawić się na PS5. Greenberg szybko jednak zareagował - na Twitterze zapewnił, że gra ukaże się tylko na PC i Xbox Series X/S, dodając, że pozycja nie jest „czasowym exclusivem”.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze