Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Stardew Valley jako gra esportowa. Zapowiedziano turniej z nagrodami

Rywalizacja w rozwoju farmy.
  • Wkrótce odbędzie się turniej o puchar Stardew Valley
  • Cztery drużyny powalczą o nagrody o łącznej wartości 40 tysięcy dolarów
  • Trwa okres przygotowawczy

Twórca Stardew Valley - niezależnej gry o zarządzaniu farmą - ogłosił plany zorganizowania pierwszego turnieju esportowego w tytule.

Jak ujawnił Eric Barone, zawody odbędą się 4 września, a pula nagród wyniesie ponad 40 tysięcy dolarów. W ramach wydarzenia cztery drużyny staną do rywalizacji, starając się wykonać rozmaite zadania i wyzwania. Wygra ekipa, która zbierze jak najwięcej punktów.

Turniej organizowany jest wspólnie z youtuberem o pseudonimie Unsurpassable Z. Internauta - znany z materiałów o Stardew Valley - wyjaśnia, że dla zawodników przygotowano setkę rozmaitych misji. Te obejmą między innymi realizowanie celów w centrum społecznościowym i konieczność dotarcia do setnego piętra jaskini czaszek.

Każde wyzwanie warte jest inną liczbę punktów, obliczoną na podstawie stopnia trudności. Uczestnicy otrzymali już listę zadań, by przez dwa tygodnie poprzedzające turniej móc się odpowiednio przygotować. W trakcie zawodów na drużyny czeka jednak pięć dodatkowych, tajemniczych misji.

Stardew Valley dostępne jest na PC, konsolach i urządzeniach mobilnych. Gra inspirowana jest serią Harvest Moon - wcielamy się w mieszkańca małej wioski, zajmującego się rozwojem farmy. Produkcja oferuje szereg rozmaitych czynności, w tym łowienie ryb i walkę w podziemiach.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze