Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EA zapowiada trzy gry Star Wars - strzelankę, strategię i następcę Jedi: Upadły Zakon

Od studia Respawn i Bit Reactor.

EA wraz z LucasFilm zapowiedziało trzy nowe gry w świecie Gwiezdnych Wojen. Nad projektami pracuje studio Respawn Entertainment.

Pierwszą z powstających pozycji jest oczekiwana kontynuacja Star Wars Jedi: Upadły Zakon - wydanej w 2019 roku produkcji, która częściowo inspirowana jest serią Dark Souls. Za tytuł odpowiada zespół kierowany przez reżysera Stiga Asmussena.

Drugą grą jest FPS, czyli strzelanka z wydarzeniami przedstawionymi w perspektywie pierwszej osoby. Projektem zajmuje się ekipa dowodzona przez Petera Hirschmanna, który w przeszłości przez wiele lat powiązany był z marką Gwiezdnych Wojen - na koncie ma oryginalnego Battlefronta.

EA stawia na Star Wars

Trzeci tytuł to strategia, nad którą pracuje założone niedawno studio Bit Reactor, wspomagane przez deweloperów z Respawn Entertainment. Szefem firmy jest Greg Foerstch - doświadczony twórca, mający w dorobku między innymi XCOM: Enemy Unknown.

Szczegółów o projektach nie ujawniono, ale podkreślono, że tytuły otwierają nowy rozdział współpracy między EA a LucasFilm. Przypomnijmy, że wcześniej Electronic Arts dysponowało wyłącznymi prawami do gier Star Wars, ale właściciel marki Gwiezdnych Wojen postanowił je udostępnić także innym podmiotom.

W komunikacie prasowym zaznaczono, że kolejną fazę kooperacji związaną ze słynnym uniwersum będzie nadzorował Vince Zampella, a więc założyciel wymienionego studia Respawn Entertainment.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze