Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedaż w USA w maju: na czele PS4 i Injustice 2

Spokojny miesiąc.

Firma NPD Group opublikowała majowe podsumowanie wyników sprzedaży gier i konsol w Stanach Zjednoczonych. Największym zainteresowaniem ponownie cieszyło się PS4, a wśród gier - Injustice 2.

Jak podano, choć urządzenie Sony zajęło pozycję lidera w kategorii sprzętu, to jednak Nintendo Switch było „głównym czynnikiem” napędzającym wzrost wydatków na hardware o 7 procent w porównaniu z majem 2016 roku.

Analityk Mat Piscatella dodaje, że baza użytkowników PS4 i Xbox One jest obecnie większa o 29 procent niż było w przypadku PS3 i X360 w identycznym okresie po debiucie.

Jeśli mowa o grach, ogólne wydatki spadły aż o 20 procent w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku. To nie powinno jednak być większą niespodzianką, jeśli spojrzymy na premiery w maju 2016 r.: Uncharted 4, Overwatch czy Doom.

W tym roku najlepiej poradziło sobie Injustice 2, przed Mario Kart 8 Deluxe i nieśmiertelnym GTA 5. Prey jest dopiero piąty, ale w przypadku tytułu Bethesdy nie uwzględniono sprzedaży cyfrowej.

Dobry wynik Fire Emblem Echoes: Shadow of Valentia sprawił, że sprzedaż gier przenośnych była o 10 procent wyższa niż w ubiegłym roku.

Poniżej 10 najlepiej sprzedających się gier w maju w USA:

  1. Injustice 2
  2. Mario Kart 8 Deluxe (bez wersji cyfrowych)
  3. Grand Theft Auto 5
  4. Zelda: Breath of the Wild (bez wersji cyfrowych)
  5. Prey (bez wersji cyfrowych)
  6. Ghost Recon Wildlands
  7. Fire Emblem Echoes: Shadow of Valentia (bez wersji cyfrowych)
  8. NBA 2K17
  9. MLB 17: The Show
  10. Overwatch (bez wersji cyfrowych)
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze