Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedaż Baldur's Gate 3 jest "szalona" - twierdzi szef studia Larian

Gra dostępna jest we wczesnej wersji.

Wczoraj zadebiutowała wczesna wersja Baldur's Gate 3 - kontynuacji uznanej serii RPG. Twórcy przekonują, że gra cieszy się dużą popularnością.

„Nasze wyniki sprzedaży są szalone, a to dopiero etap Early Access. Chcieliśmy tylko zgromadzić sympatyczną grupę ludzi, z którymi moglibyśmy ulepszać projekt. Co teraz poczniemy [z tak dużym gronem użytkowników - red]?” - napisał na Twitterze szef odpowiedzialnego za tytuł studia Larian, Swen Vincke.

„Odbiór gry był niesamowity i przytłaczający. Cieszę się, że tak wiele osób jest zadowolonych. Wiemy, że są błędy i pracujemy nad pierwszą aktualizacją, która powinna rozwiązać większość najpowszechniejszych problemów” - dodał.

Zobacz: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Wczesna wersja oferuje jedynie pierwszy akt kampanii fabularnej. Ukończenie rozdziału zajmuje około 25 godzin, ale czas rozgrywki można wydłużyć przechodząc fragment postaciami o innych klasach i rasach.

Wydanie produkcji w ramach Early Access oznacza, że pozycja nie jest ukończona i może zawierać błędy. W kolejnych miesiącach autorzy opublikują aktualizacje, które naprawią usterki i dodadzą nową zawartość.

Baldur's Gate 3 ukazało się na PC poprzez Steam i GOG, a także na Google Stadia. Data premiery pełnej wersji nie jest znana - studio Larian podkreśla, że gra będzie obecna we wczesnym dostępie przez co najmniej rok.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze