Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spider-Man 2 jeszcze wyładnieje. Insomniac studzi obawy po pokazie

Będzie piękniej.

Choć pokaz gameplayu Spider-Man 2 zaprezentowany podczas PlayStation Showcase był bez wątpienia efektowny, to część graczy wyraziła niepokój o jakość grafiki, a przede wszystkim tekstur w grze. Studio Insomniac odpowiedziało na obawy graczy.

Nie jest tajemnicą, że nowy Spider-Man to flagowy produkt Sony, będący jednocześnie „grywalną reklamą” PlayStation 5. Część graczy zdaje się być jednak zawiedziona pierwszym gameplayem, wytykając przede wszystkim przestarzałą szatę graficzną, tekstury przeciętnej jakości i nieliczne problemy z utrzymaniem pełnej płynności.

James Stevenson - odpowiedzialny w Insomniac za komunikację z społecznością - postanowił odpowiedzieć na pytanie jednego z graczy i potwierdził na Twitterze, że gameplay pokazany podczas PlayStation Showcase nie pochodził z ostatecznej wersji gry. Jak słusznie zauważono w komentarzach, nie wiadomo nawet, czy był to build najnowszy.

W sieci błyskawicznie pojawiły się filmy porównujące grę do pierwszej części

W internecie nie brak opinii, że Spider-Man 2 nie różni się za bardzo od jedynki z 2019 roku - przede wszystkim w kwestii grafiki. Insomniac ma więc sporo do uwododnienia, zwłaszcza po niedawnej wypowiedzi Jima Ryana - szefa PlayStation - który zapewniał, iż deweloperzy nie poszli na żadne kompromisy. „Poprosiliśmy ich, by skupili się na maksymalnym wykorzystaniu funkcji PS5 i wykonaniu najlepszej pracy” - mówił.

Należy jednak zaznaczyć, że skrajnie sceptyczne opinie są rzadkością. Gracze są raczej zgodni, że Spider-Man 2 był najjaśniejszym punktem PlayStation Showcase, a usprawniony gameplay - choć zapewne przypudrowany na potrzeby pokazu - prezentował się naprawdę nieźle. Niestety wciąż nie poznaliśmy konkretnej daty premiery. Wiemy jedynie, że gra zadebiutuje w okresie jesieni.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze