Skip to main content

Sony szykuje nowy model PS5

Kolejna rewizja sprzętu.

Gracze z Japonii zauważyli, że część sklepów w tym kraju oferuje już PlayStation 5 oznaczone numerem 1200, zaplanowane na 15 września. Sony szykuje najwyraźniej kolejną rewizję urządzenia.

Poprzednia - CFI-1100 - zmniejszyła wbudowany układ chłodzenia i kilka śrub, przez co obniżono wagę. Nie jest obecnie jasne, co zmieni się tym razem, lecz fani spekulują, że mowa być może o przejściu na układ scalony AMD wykonany w technologii 6 nm FinFET, zamiast - jak teraz - 7 nm.

To byłaby dość znacząca modyfikacja, nawet jeśli użytkownicy zapewne nie odczuliby różnicy. Przejście na nowe APU powinno przełożyć się korzystnie między innymi na dostępność urządzenia. Kwestią otwartą pozostaje jednak to, czy niedawne podniesienie ceny PlayStation 5 nie jest związane właśnie z rewizją.

Sony tłumaczyło się inflacją, co może być częścią odpowiedzi. Interesujący jest fakt, że zmiana ceny w Japonii wprowadzana jest właśnie 15 września, a więc w ten sam dzień, w którym do sklepów trafić mają PS5 w rewizji CFI-1200.

O opisywanej wersji mówiło się już w maju, gdy wzmiankę znaleziono w dokumentach japońskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Komunikacji. Doniesienia pierwszych posiadaczy z Australii sugerują, że ponownie zmniejszono wagę: o 300 g w wersji z napędem i 200 g w wersji cyfrowej.

Zobacz także