Skip to main content

Sony bierze się za „śmieciowe” gry w PlayStation Store

Koniec spamu i duplikatów.

Sony rozesłało do deweloperów list, w którym grozi banami za publikowanie w Playstation Store przeróżnych „śmieciowych” produkcji: wielu wersji tej samej gry czy tytułów istniejących wyłącznie z myślą o łatwych trofeach.

Treść komunikatu opublikował serwis Dex.exe. „Gdy partnerzy przeładowują lub »spamują« sklep wieloma wariantami tych samych treści, może to negatywnie wpłynąć na wrażenia zarówno konsumentów, jak i samych partnerów” - czytamy w tekście.

Niestety, firma nie ma na myśli gier o wyjątkowo niskiej jakości, jak symulator podrywania martwej babci. Sony Interactive Entertainment wymienia między innymi produkcje bazujące na kopiowaniu elementów z innych, wydanych wcześniej tytułów - tak zwany asset flip.

Do tego „różne koncepty i warianty pomysłu publikowane przez jedną firmę, duplikujące funkcjonalność lub wrażenia, różniące się jedynie pomniejszymi zmianami” - napisano. „Jako przykład, dodawanie różnych trofeów do każdego z produktów nie jest wystarczające”.

TAkie hity pozostaną dostępne

Takie „farmy platyn” także stały się w ostatnim okresie popularne. Gracze spekulują, że Sony zaostrza kontrolę ze względu na start programu lojalnościowego PlayStation Stars, gdzie zdobycie tego najważniejszego osiągnięcia może być nagradzane punktami.

Dalej w liście wymieniono, jakie kary mogą spotkać twórców, którzy nie dostosują się do zasad. Mowa o usunięciu treści, wycięciu ich z wyników wyszukiwania, zawieszeniach konta, a - ostatecznie - nawet o całkowitym zbanowaniu delikwentów.

Zobacz także