Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Skyrim jest już tak stary jak Morrowind w momencie premiery Skyrima

Czas biegnie nieubłaganie.

Od momentu premiery The Elder Scrolls 5: Skyrim, aż do teraz, minęło tyle samo czasu, co od debiutu The Elder Scrolls 3: Morrowind, do momentu ukazania się na rynku Skyrima.

Na zaskakujący fakt zwrócił uwagę na Twitterze Chris Chapman, zajmujący się historią gier wideo. Przygotował też grafikę, która dobrze obrazuje wspomniane przestrzenie czasowe. Dokładnie taka sama liczba dni pomiędzy premierami - 3481 - minęła 23 maja.

Morrowind ukazał się 1 maja 2002 roku - najpierw na PC, a po miesiącu na konsoli Xbox. Skyrima uruchomiliśmy po raz pierwszy 11 listopada 2011 roku. Najnowsza odsłona serii RPG od Bethesda Softworks trafiła na PC, Xbox 360 i PC, ale w następnych latach również na kolejną generację konsol, w tym Nintendo Switch - już w zremasterowanej wersji Special Edition. Jest też dostępna na PS VR.

W międzyczasie na rynek trafił też Oblivion - Bethesda wydała grę 20 marca 2006 roku.

Choć trudno w to uwierzyć, Morrowind ma już 19 lat

Gracze często mówią o Skyrimie jako o grze, która „zadebiutowała na wszystkim”, ale trzeba przyznać, że jej popularność nie wzięła się znikąd. Bethesdzie udało się stworzyć wciągający, pełen sekretów świat i system rozwoju bohatera, który premiował używanie konkretnych zdolności czy rodzajów broni.

Żywotność The Elder Scrolls 5 zdecydowanie przedłużyły mody - nawet po tylu latach jest to jedna z najchętniej przerabianych i ulepszanych przez społeczność gier.

Bethesda tworzy już The Elder Scrolls 6, ale zanim ukaże się najnowsza część, a prace ruszą pełną parą, otrzymamy kosmiczne RPG Starfield.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze