Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Serwery Forza Horizon 1 i 2 zostaną zamknięte w tym roku

Koniec festiwalu.

Studio Turn 10 ogłosiło, że pod koniec lata zostaną zamknięte serwery dwóch pierwszych odsłon serii Forza Horizon, a także samodzielnego dodatku Forza Horizon 2 Presents: Fast and Furious na Xbox One oraz Xbox 360. Twórcy wyjaśniają, że gry te mają już bardzo małą społeczność graczy i deweloperzy chcą zamiast tego skupić się na najnowszych produkcjach.

Wiemy, że nasza społeczność ma miłe wspomnienia z odkrywania Colorado i Południowej Europy w Forza Horizon 1 i 2. Od poznawania nowych przyjaciół podczas przejażdżek, do dzielenia się wzorami lakieru, zdjęciami oraz schematami tuningu, dziękujemy wam wszystkim za niezwykłą pasję, wsparcie i oddanie przez ostatnią dekadę” - piszą twórcy na blogu serii Forza Horizon.

Jak możemy się dowiedzieć, usługi sieciowe obu tytułów zostaną zamknięte 22 sierpnia tego roku. Podczas gdy kampanie single player pozostaną dostępne, gracze stracą dostęp to matchmakingu, tabel wyników, aktywności online oraz przeglądania treści stworzonej przez użytkowników, w tym wzorów lakieru, naklejek, ustawień tuningu oraz zdjęć. Deweloperzy zaznaczają, że ze względu na wiek obu gier dostęp do wspomnianych funkcji nie jest gwarantowany nawet przed oficjalnym wyłączeniem serwerów.

Dodatkowo, w załączonej sekcji pytań i odpowiedzi, twórcy doprecyzowali, że kariera dla pojedynczego gracza wciąż będzie dostępna do ogrania w ramach kompatybilności wstecznej na Xbox Series X/S. Ponadto, jeśli ktoś nie kupił do tej pory pierwszej albo drugiej odsłony Forza Horizon, to będzie musiał poszukać używanego egzemplarza fizycznego, bo oba tytuły zostały już wycofane ze sklepu Microsoft Store. Usługi sieciowe Forza Horizon 3 i 4 wciąż pozostają aktywne.

Przypomnijmy, że Forza Horizon zadebiutowała w 2012 roku na Xboxie 360, jako skupiony na bardziej zręcznościowej zabawie spin-off serii Forza Motorsport. Gracze trafiają do amerykańskiego stanu Colorado podczas tytułowego festiwalu. Sequel wydano dwa lata później na Xbox One oraz Xbox 360 i tym razem akcję przeniesiono do niesprecyzowanego obszaru Europy, wzorowanego na południowej Francji i północnych Włoszech. Do gry wydano samodzielny dodatek, będący prequelem filmu „Szybcy i Wściekli 7”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Forza Horizon 2

Xbox One, Xbox 360

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze