Skip to main content

Serial „Dahmer” popularniejszy od „Pierścieni Władzy” i „Rodu smoka”. Netflix przedstawił dowody

Na podstawie wyników wyszukiwarki.

Netflix w specjalnym liście skierowanym do swoich wspólników opublikował raport, w którym pokazuje, że serial „Dahmer” był częściej wyszukiwaną produkcją w wyszukiwarce Google, niż „Pierścienie Władzy” i „Ród Smoka”. Platforma chce w ten sposób udowodnić wyższość swojego modelu „binge-watch”, zakładającego oglądanie kilku odcinków serialu podczas jednej sesji w krótkim czasie.

Do stworzenia raportu wykorzystano usługę Google Trends, pozwalającą dowiedzieć się, które hasła są najczęściej wyszukiwane przez użytkowników w środowisku przeglądarki Google. Netflix, biorąc pod uwagę okres od 15 sierpnia do 1 października, zademonstrował, że fraza „Dahmer” zaczynała zdobywać gwałtowną popularność po debiucie serialu o seryjnym mordercy, przewyższając tym samym „Pierścienie Władzy” i „Ród smoka”.

Sprawę listu do akcjonariuszy nagłośnił serwis BusinessInsider. Chociaż liczba wyszukiwań tytułów od Amazona i HBO wzrastała wraz z pojawianiem się kolejnych odcinków, to Netflix podkreśla, że nigdy te dwie produkcje nie zbliżyły się do wyników „Dahmera”.

Wyniki wyszukiwań w Google Trends

Zdaniem giganta streamingowego, jest to dowód na to, że tradycyjna, cotygodniowa publikacja pojedynczego materiału danej serii, nie jest aż tak skuteczna, jak premiera wszystkich odcinków całego sezonu serialu w ciągu jednego dnia.

„Uważamy, że nasz model wydawniczy pomaga zwiększyć zaangażowanie, zwłaszcza w przypadku nowszych tytułów” - napisał Netflix w swoim liście. „Dzięki temu widzowie mogą zatracić się w ulubionych historiach. Jak pokazuje wykres Google Trends, możliwość obejrzenia całego „Monster: The Jeffrey Dahmer Story” pomogła wzbudzić duże zainteresowanie serialem”.

Podkreślmy, że platforma wzięła pod uwagę dane do 1 października, więc nie uwzględniono wyników finałowych odcinków „Pierścieni Władzy” i „Rodu smoka”, które z biegiem czasu zyskiwały na popularności. Co więcej, trudno porównywać sukces każdego z wymienionych tytułów na podstawie liczby wyszukiwań ich nazw.

Pamiętajmy również, że wokół produkcji „Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera” pojawiło się wiele kontrowersji, o których pisaliśmy na naszym portalu.

Zobacz także