Skip to main content

Rosną szansę na nowe Guitar Hero

Wskrzeszenia serii chce obecny szef Activision Blizzard.

Guitar Hero to popularna niegdyś seria gier muzyczno-rytmicznych, w których odgrywamy utwory na kontrolerach w kształcie gitar i innych instrumentów. Cykl nie jest obecnie rozwijany, ale jest szansa na jego powrót - wskrzeszenia marki chce szef Activision Blizzard.

Prezes Bobby Kotick w wywiadzie dla serwisu VentureBeat wyraził nadzieję, że niedawne przejęcie firmy przez Microsoft pozwoli przywrócić produkcje, które z różnych przyczyn nie otrzymują kolejnych części.

Jedną z takich serii jest właśnie Guitar Hero. Menedżer tłumaczy, że mimo dużej popularności musiano wstrzymać rozwój serii, ponieważ Activision Blizzard miało problemy z masową produkcją kontrolerów.

Guitar Hero sprzedawano z kontrolerami w kształcie gitar

- Phil [Spencer, szef działu Xbox] i ja zaczęliśmy myśleć o przyszłości (...). Chciałem zrobić nowe Guitar Hero, ale nie chciałem tworzyć dodatkowych zespołów zajmujących się produkcją, dostawami i testami sprzętu. Poza tym są spore braki w zapasach podzespołów - wyjaśnia.

- Nie mieliśmy możliwości, by wskrzesić serię. Miałem naprawdę fajną wizję na następne Guitar Hero, ale zdałem sobie sprawę, że nie mamy odpowiednich zasobów - dodaje Kotick.

Zobacz na YouTube

Prezes Activision Blizzard chciałby też powrotu Skylanders - cyklu, który łączy standardowe gry z kupowanymi osobno zabawkami. Menedżer uważa, że ten segment został zniszczony przez „gówniane alternatywy”. Wierzy jednak, że Microsoft może odświeżyć markę.

Zobacz także