Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS5 może w przyszłości otrzymać obsługę natywnego 1440p

Nie wyklucza Sony.
  • PS5 na premierę nie otrzyma obsługi 1440p, choć jest to technicznie możliwe
  • Sony tłumaczy, że skupia się na rynku telewizorów

Zgodnie z niedawnymi informacjami, PS5 nie obsługuje natywnego 1440p. Przedstawiciel Sony nie wyklucza jednak, że w przyszłości firma doda wsparcie dla obrazu we wspomnianych wymiarach.

Szefowie japońskiego oddziału koncernu - Masayasu Ito i Hideaki Nishino - w wywiadzie udzielonym serwisowi AV Watch wyjaśnili, że powodem, dla którego nowa konsola nie obsłuży 1440p jest fakt, że obecnie priorytetem są telewizory z 4K.

Konsola zaoferuje obsługę 1080p i 4K

Przyznali jednoczenie, że PS5 nie ma żadnych technicznych ograniczeń, które uniemożliwiłyby dodanie wsparcia dla wymienionej rozdzielczości. Zasugerowali także, że zaimplementują stosowną funkcję, jeśli okaże się, że jest na nią odpowiednio duże zapotrzebowanie.

Brak natywnego 1440p może okazać się problemem dla posiadaczy monitorów, wśród których takie wymiary są powszechniejsze. Oczywiście konsola nadal zadziała na podobnych wyświetlaczach, ale urządzenie przeskaluje obraz z 4K do 1080p.

PS5 ukaże się 19 listopada.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze