Skip to main content

PS3 i Vita nieoczekiwanie dostały nowe aktualizacje. Wyłączono ważną funkcję

Ale poprawiono bezpieczeństwo.

Dość nieoczekiwanie PS3 i Vita - konsole od dawna nie wspierane aktywnie przez Sony - otrzymały nowe aktualizacje. Patche poprawiły bezpieczeństwo, ale wyłączyły istotne funkcje.

Jak pisze PushSquare, po zainstalowaniu nowej wersji oprogramowania, posiadacze obu konsol nie mogą już zakładać kont z poziomu wymienionych urządzeń. Aby taki utworzyć, trzeba skorzystać z telefonu lub PC.

Aktualizacje - oznaczone numerem 4.89 na PS3 i 3.74 na Vita - zwiększyły także bezpieczeństwo. Od teraz właściciele urządzeń przy próbie logowania do PSN muszą użyć weryfikacji dwuskładnikowej.

To nie wszystko, ponieważ wyłączono kilka pozostałych funkcji. Tak jak w przypadku zakładania nowego profilu, do zresetowania hasła trzeba zastosować inny sprzęt - na przykład telefon.

Nowy patch ograniczył funkcjonalność Vity

Posiadacze Vity donoszą również, że nie mogą z poziomu konsoli realizować kodów w PS Store - użytkownik kierowany jest do zewnętrznej strony internetowej w formie kodu QR lub standardowego linku. Podobnie jest, gdy chcą podejrzeć dane rozliczeniowe.

Aktualizacje to kolejny krok w wygaszaniu funkcjonalności wspomnianych urządzeń. W ubiegłym roku wyłączono opcję płatności za cyfrowe gry za pomocą kart kredytowych oraz usługi PayPal.

Zobacz także