Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS Store już odświeżone

Nowy wygląd i gry na PS5 w ofercie.

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, na komputerach osobistych uruchomiono nową wersję PS Store. Z odświeżonego sklepu powinna móc korzystać większość użytkowników, choć zaktualizowana strona może jeszcze nie być dostępna dla wszystkich.

Główna strona nowego PS Store

Największą zmianę Sony wprowadziło w wyglądzie i układzie witryny. Ciemne motywy zastąpiono białymi kolorami, a w górnej części umieszczono skróty do czterech zakładek - „najnowsze”, „kolekcje”, „okazje” i „subskrypcje”.

Zakładka z grami na PS5

Niżej znajdują się polecane pozycje z wybranej kategorii. Przykładowo na podstronie „najnowsze” prezentowane są aktualne hity, wydane niedawno i nadchodzące produkcje. Na samym dole są odnośniki, które prowadzą między innymi do oferty wszystkich tytułów na PS4, darmowych projektów oraz dodatków.

Zmianom uległy też karty katalogowe. W centralnej części znajduje się nazwa i cena, pod którymi umieszczono ewentualną opcję wyboru edycji produkcji, a niżej zlokalizowano szczegółowy opis. Brakuje na razie screenów i zwiastunów - jedyną ilustracją jest główna grafika w tle.

Karta katalogowa Demon's Souls na PS5

To nie wszystko: wraz ze startem nowego PS Store, do oferty sklepu dodano gry na PS5. Uwagę zwraca fakt, że są nieco tańsze niż pudełkowe odpowiedniki - w zależności od pozycji, różnica w cenie sięga nawet 20 zł na korzyść wersji cyfrowych.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze